Obserwuj w Google News

Konferencja premiera Morawieckiego: Zmiany w szkołach, gastronomii i sklepach

2 min. czytania
21.11.2020 10:48
Zareaguj Reakcja

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego dotycząca obostrzeń i kolejnych działań rządu dot. epidemii Covid-19: szef rządu ogłosił m.in. przedłużenie nauki zdalnej w szkołach do świąt Bożego Narodzenia, a także płynne przejście w ferie zimowe od 4 do 17 stycznia 2021. Do świąt nie będą działać też restauracje (poza wynosami). Od przyszłej soboty mogą zacząć pracę zamknięte do tej pory sklepy, ale tylko w najwyższym reżimie sanitarnym.

konferencja premiera Morawieckiego
fot. Mateusz Grochocki/East News

Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego została zapowiedziana na sobotę 21 listopada. Wstępnie wiadomo, że decyzje dot. luzowania lub zaostrzania restrykcji związanych z rozprzestrzeniającym się wciąż koronawirusem zostaną ogłoszone przed południem.

Konferencja prasowa premiera na żywo - transmisja 8.12.2020

"W sobotę przed południem odbędzie konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. Zostaną na niej kompleksowe, długofalowe zasady dalszych etapów bezpieczeństwa w walce z Covid-19" - napisał na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller. 

ZOBACZ TEŻ: Fame MMA 8 na żywo

Konferencja premiera na żywo - transmisja na radiozet.pl

Transmisja i relacja z konferencji premiera Mateusza Morawieckiego na żywo będzie dostępna w tym artykule. W wydarzeniu udział wezmę jeszcze wicepremier Jarosław Gowin oraz minister zdrowia Adam Niedzielski.

Konferencję premiera można będzie śledzić na radiozet.pl - po jej zakończeniu znajdziecie też podsumowanie nowych wytycznych i obostrzeń.

Konferencja premiera 21 listopada - będą nowe obostrzenia?

Mateusz Morawiecki zapowiedział podczas czwartkowego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego, że rząd zamierza przedstawić plan na kilka najbliższych miesięcy. - Taki, który będzie odnosił się do tego, jak dzisiaj zamrożone branże mogłyby funkcjonować, jak handel ma funkcjonować, jak planujemy przed świętami zorganizować życie gospodarcze. Obecny poziom zakażeń wskazuje na to, że epidemia się stabilizuje, ale bynajmniej nie jest jeszcze opanowana – mówił Morawiecki.

Redakcja poleca

Nieoficjalnie mówi się, że obostrzenia będą stopniowo luzowane już po 29 listopada. „Odmrażanie” gospodarki miałoby się zacząć od otwarcia sklepów meblowych, następnie – restauracji i siłowni. Wiele wskazuje na to, że w strategii rządu brana jest też pod uwagę opcja czasowego zaostrzania restrykcji. To mogłoby mieć miejsce po świętach. - Bo spodziewamy się, że w czasie świąt i w okresie przedświątecznych zakupów skala zakażeń wzrośnie – mówił podczas posiedzenia RDS wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin.

Wciąż nie zapadła też ostateczna decyzja związana z powrotem dzieci do szkół. Według ministra edukacji Przemysława Czarnka powrót do nauki stacjonarnej jest możliwy już po 29 listopada. Zdaniem wiceministra zdrowia Waldemara Kraski to jednak wyjątkowo optymistyczny scenariusz. Możliwy jest jednak stopniowy powrót do szkół. W pierwszej kolejności naukę zdalną przerwałyby dzieci z klas 1-3.

RadioZET.pl/Twitter