Zamknij

Rekord zakażeń w tym roku. "Trzecia fala nabiera impetu"

03.03.2021 08:43
koronawirus w Polsce
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Prawie 16 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem i ponad 300 ofiar śmiertelnych - to dane z nowego raportu Ministerstwa Zdrowia, które jeszcze przed jego publikacją zdradził wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. - To jest prawie dwukrotnie więcej niż we wtorek - podkreślił.

Trzecia fala nabiera impetu - powiedział w środę w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jak poinformował, w środę (3 marca) mamy aż 15 698 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a 309 osób zmarło. Tak dużego przyrostu dobowego w liczbie zachorowań nie było w Polsce od końca listopada. - To bardzo niepokojący sygnał - przyznał Kraska. Podkreślił przy tym, że wśród nowych przypadków pojawia się coraz więcej zakażeń brytyjską mutacją koronawirusa. 

Przypomnijmy, że - jak wynika z danych MZ - tydzień temu w środę było 12 146 potwierdzonych zakażeń, a 372 osoby zmarły. Z kolei dwa tygodnie temu w środę - potwierdzono 8 694 zakażenia, a zmarło 279 osób. Jeżeli więc dane z 3 marca porównamy "tydzień do tygodnia" do poprzedniej środy, to jest wzrost o 3,5 tysiąca. 

Wiceminister zdrowia zaznaczył, że niepokojące jest również to, że do szpitali trafia coraz więcej osób z COVID-19. - W tej chwili mamy już zajętych ponad 15,5 tys. łóżek tzw. covidowych. Także więcej osób trafia pod respiratory - jest już zajętych ponad 1,5 tys. tych maszyn - mówił.

Szczegółowy raport Ministerstwa Zdrowia o zakażeniach z ostatniej doby poznamy po godzinie 10:30.

RadioZET.pl/PR1