Zamknij

Rekordu nie ma, ale zakażeń i tak więcej niż wczoraj. Jest nowy raport MZ

Magdalena Kulej
03.08.2020 10:33
koronawirus
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Jest 575 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Najwięcej przypadków wykryto na Śląsku i w Wielkopolsce. Wczoraj resort informował o 548 nowych zakażeniach.

Koronawirus został dotąd wykryty w Polsce łącznie u 47 469 osób. Zakażenia, o których Ministerstwo Zdrowia poinformowało 3 sierpnia, dotyczą osób z województw: śląskiego (146), wielkopolskiego (98), mazowieckiego (82), małopolskiego (78), podkarpackiego (42), pomorskiego (20), łódzkiego (20), dolnośląskiego (17), zachodniopomorskiego (15), lubelskiego (13), lubuskiego (13), podlaskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), świętokrzyskiego (8), opolskiego (3), warmińsko-mazurskiego (1).

Wiemy też, że zmarła 1 osoba zakażona koronawirusem. Resort zdrowia poinformował, że pacjentka miała choroby współistniejące. Tym samym liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 1 732.

Łącznie do tej pory wyzdrowiało 34 881 pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. W szpitalach z powodu COVID-19 przebywa 1841 osób, a pod respiratorem jest 74 chorych.

Koronawirus: Liczba zakażeń rośnie, rząd zapowiada zmiany w obostrzeniach

Przypomnijmy, że w Polsce w ostatnich dniach padały rekordy zakażeń koronawirusem i aż trzykrotnie liczby w dziennych raportach przekraczały 600. Absolutny rekord padł W sobotę, gdy Ministerstwo Zdrowia raportowało o 658 nowych przypadkach. W niedzielę było ich już mniej, bo 548. Trzeba jednak podkreślić, że tej doby wykonano też kilka tysięcy testów mniej.

W związku z pogarszającą się sytuacją rządzący zapowiadają możliwe wprowadzenie obostrzeń w miejscach, gdzie sytuacja jest najbardziej niepokojąca. Sam minister zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził w poniedziałek na antenie radiowej Jedynki, że jeszcze w tym tygodniu będą prowadzone kontrole w sklepach w związku z nieprzestrzeganiem przez klientów nakazu noszenia maseczek lub przyłbic. Wprowadzony ma też zostać obowiązek rejestrowania wesel.