Zamknij

Koronawirus. Kolejny dobowy rekord zakażeń w Polsce. Ponad 800 przypadków

07.08.2020 10:35
Łukasz Szumowski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce potwierdzono u 809 osób. To kolejny dobowy rekord zakażeń w naszym kraju - poinformowało w piątek 7 sierpnia Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 13 osób. 

Kolejny rekord zakażeń koronawirusem w Polsce. 7 sierpnia nowe przypadki zakażenia pochodzą z województw: śląskiego (259), małopolskiego (144), mazowieckiego (104), łódzkiego (46), wielkopolskiego (46), pomorskiego (41), podkarpackiego (35), opolskiego (26), dolnośląskiego (22), lubuskiego (21), warmińsko-mazurskiego (17), lubelskiego (14), zachodniopomorskiego (14), świętokrzyskiego (11), kujawsko-pomorskiego (8) i podlaskiego (1).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o śmierci 13 osób w wieku od 56 do 92 lat. Większość osób miała choroby współistniejące.

Koronawirus: czerwone i żółte strefy. Jakie obostrzenia? 

Czerwona strefa - jak zapisano w projekcie rozporządzenia - obejmie:

  • w woj. śląskim powiaty i miasta na prawach powiatu: pszczyński, rybnicki, wodzisławski oraz Rudę Śląską i Rybnik,
  • w woj. wielkopolskim – ostrzeszowski, w woj. małopolskim – nowosądecki i Nowy Sącz,
  • w woj. łódzkim powiat wieluński.

Żółta strefa obejmie:

  • w woj. śląskim powiaty i miasta na prawach powiatu: cieszyński oraz Jastrzębie-Zdrój i Żory,
  • w woj. podkarpackim jarosławski, przemyski i Przemyśl,
  • w woj. wielkopolskim powiat kępiński,
  • w woj. małopolskim – oświęcimski,
  • w woj. świętokrzyskim – pińczowski,
  • w woj. łódzkim powiat wieruszowski.

W strefie czerwonej obowiązywać będzie m.in. zakaz organizacji targów i kongresów, działania kin, siłowni i sanatoriów, a także zakaz działalności siłowni i klubów fitness, funkcjonowania parków rozrywki czy wesołych miasteczek. Liczba osób biorących udział w zgromadzeniach i np. w imprezach rodzinnych nie będzie mogła przekroczyć 50 osób. W strefie żółtej będzie obowiązywał m.in. limit jednej osoby na 4 mkw. w przypadku imprez takich, jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. Także w siłowniach i w klubach fitness będzie obowiązywał limit osób – jedna na 4 mkw. Liczba osób biorących udział w zgromadzeniach, a także w spotkaniach innego rodzaju, w tym w imprezach rodzinnych, nie będzie mogła przekroczyć 100 osób.

Koronawirus w Polsce. Raport z 7 sierpnia 

Z koronawirusa wyzdrowiało 36 041 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 – poinformowało w piątek 7 sierpnia Ministerstwo Zdrowia. W szpitalach przebywa 1 tys. 928 osób z Covid-19, a pod respiratorem 73 chorych. Resort podał, że nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objęto 9 237 osób, a kwarantanną – 104 923 osoby.

Koronawirus w Polsce został potwierdzony u 50 324 osób. Zmarło 1787 z nich. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl