Zamknij

Koronawirus w kolejnej Biedronce. Cała załoga odsunięta od pracy

11.08.2020 09:12

Koronawirus w Biedronce w Swarzędzu. Po wykryciu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 sklep zamknięto, a wszyscy pracownicy trafili na kwarantannę. 

Biedronka
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER

Koronawirus pojawił się w kolejnym markecie sieci Biedronka. W poniedziałek 10 sierpnia zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u jednego z pracowników dyskontu w Swarzędzu w województwie wielkopolskim. Jak relacjonuje portal Fakt24, sanepid zadecydował o zamknięciu Biedronki przy ulicy Cieszkowskiego. 

Swarzędz. Koronawirus w Biedronce

Sklep Biedronka w Swarzędzu został natychmiast poddany dezynfekcji przez wyspecjalizowaną firmę. Ponadto sanepid skierował na kwarantannę wszystkich pracowników z tego obiektu. 

Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas zawsze najważniejsze, dlatego natychmiast reagujemy i będziemy reagować wtedy, kiedy nasze działania mogą je dodatkowo zwiększyć [...] Pragniemy podkreślić, że wszystkie wewnętrzne procedury stosowane przez naszą sieć są zgodne z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a w ich realizacji ściśle współpracujemy z lokalnymi organami inspekcji sanitarnej

- zapewnia w wydanym oświadczeniu biuro prasowe Biedronki.

Biedronka przy ulicy Cieszkowskiego jeszcze w poniedziałek w godzinach popołudniowych została ponownie otwarta. Do pracy w niej zostały skierowane osoby zatrudnione w innych sklepach sieci.

Zobacz także

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Fakt