Obserwuj w Google News

Niedzielski: będziemy dziś mieli dynamiczny wzrost zakażeń koronawirusem

2 min. czytania
13.04.2021 09:21
Zareaguj Reakcja

"Będziemy dziś mieli do czynienia z bardzo dynamicznym wzrostem zakażeń koronawirusem" - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Minister nie ujawnił jednak dobowej liczby nowych zakażeń.

Adam Niedzielski
fot. WOJCIECH STROZYK /REPORTER

Koronawirus w Polsce nadal nie odpuszcza. Niewykluczone, że w tym tygodniu po raz kolejny zbliżymy się do rekordowych statystyk, sięgających 35 tys. zakażeń. Minister zdrowia przyznał, że 13 kwietnia odnotujemy duży wzrost.

- Na razie nie mamy jeszcze informacji o liczbie zakażeń w ciągu doby, trzeba być jednak pewnym, że ta liczba zakażeń nowych będzie większa niż tydzień temu. Na pewno będziemy mieli dziś do czynienia z bardzo dynamicznym wzrostem - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Niedzielski: we wtorek 13 kwietnia dynamiczny wzrost zakażeń koronawirusem

- Wczoraj zostało wykonanych 80 tys. badań, a tydzień temu było ich 45 tysięcy. Sama ta ogromna różnica pokazuje, że będziemy mieli do czynienia z nieporównywalnym dniem (do tego sprzed tygodnia, Wielkiego Poniedziałku - red.) - mówił Niedzielski.

Redakcja poleca

Minister podkreślił, że podstawowym kryterium ewentualnego luzowania obostrzeń pozostaje sytuacja w szpitalach i liczba zajętych łóżek. Dodał, że wiele zależy także od postępu Narodowego Programu Szczepień. - Ażeby mówić o odważniejszym otwieraniu powinniśmy mieć wyszczepionych ok. 70 proc. osób w wieku 60 i więcej lat. W tej chwili mamy ok. 40 proc. To jest apel do wszystkich 60-latków i starszych osób, aby się zgłaszały na szczepienia, bo to nam pozwala podejmować odważniejsze decyzje - zaapelował.

Polityk zadeklarował, że ewentualne luzowanie obostrzeń będzie bardzo ostrożne. "To nie może być przerzucanie się z jednego krańca na drugi kraniec skali" - zapowiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Niedzielski powiedział ponadto, że decyzje dotyczące najbliższego tygodnia lub tygodni zostaną przedstawione jutro.

RadioZET.pl/ Rzeczpospolita/ Rp.pl