Obserwuj w Google News

Ponad 350 nowych zakażeń, na Covid-19 zmarło kolejne 18 osób

Bartłomiej Chudy
2 min. czytania
19.06.2020 10:28
Zareaguj Reakcja

Mamy 352 nowe zakażenia koronawirusem i 18 kolejnych ofiar Covid-19 wynika z piątkowego raportu Ministerstwa Zdrowia. Wicepremier Jacek Sasin i minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewniali dziś na Śląsku, że jest to bezpieczny rejon, a ogniska wirusa zostały wyizolowane.

Koronawirus w Polsce
fot. East News

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o poranku o kolejnych setkach nowych zakażeń. Najwięcej z nich dotyczy województw śląskiego (91), mazowieckiego (84) i łódzkiego (15).

Najmłodsza z nowych ofiar miała 59 lat, najstarsza 92 lata. Resort podał, że większość z nich miała choroby współistniejące.

Koronawirus w Polsce. Ponad 350 nowych zakażeń

Resort sprostował statystyki wskutek ich zdublowania.

W związku z ogniskami koronawirusa na Śląsku, w rejonie stawili się dziś wicepremier Jacek Sasin i minister zdrowia Łukasz Szumowski. Uspokajali, że sytuacja pozostaje pod kontrolą.

Minister zdrowia: Wybory w niektórych gminach Polski tylko korespondencyjne
Mamy duży spadek. To jest trend, który – miejmy nadzieję – będzie się utrzymywał. Możemy powiedzieć, że sytuacja na Śląsku została opanowana, a ogniska – wyizolowane

- uspokajał na konferencji prasowej wicepremier Jacek Sasin.

Główne ogniska zarażeń, które miały miejsce w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej i Jastrzębskiej Spółki Węglowej zostały wyizolowane, zostały opanowane i kopalnie po zakończeniu okresu ograniczenia wydobycia będą mogły bezpiecznie wrócić do pracy

– mówił Sasin.

Oceniał, że działania, które podjął rząd w związku z sytuacją epidemiczną na Śląsku, były działaniami skutecznymi. - Dzisiaj możemy powiedzieć, że mamy znacząco mniejszą liczbę osób zarażonych na Śląsku. Od środy, kiedy zostały zaraportowane wyniki badań przesiewowych, które były prowadzone w ostatnim czasie, mamy bardzo wyraźny spadek liczby osób zarażonych – podkreślił.

RadioZET.pl/PAP