Zamknij

Koronawirus: Znaczący spadek zakażeń. W tych rejonach wciąż przybywa chorych

23.08.2020 10:36
Koronawirus w Polsce
fot. PAP

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane - w niedzielnym raporcie mamy 581 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Na Covid-19 zmarły cztery kolejne osoby.

Koronawirus w Polsce - wciąż w kraju utrzymuje się wysoki wskaźnik nowych zakażeń. Po dwóch dniach z rekordowymi bilansami, na poziomie 900 nowych zakażeń, w niedzielę resort zdrowia odnotował 581 nowych przypadków. 

Najwięcej przypadków koronawirusa zarejestrowano w woj. małopolskim (98) i śląskim (97). Mimo istotnie niższego bilansu nowych zakażeń wciąż są notowane w każdym województwie w Polsce. Zaznaczmy, że niższy wskaźnik zakażeń współgra z niższą liczbą wykonanych testów (jak co weekend). Resort zdrowia uzupełnił raport - w ciągu doby wykonano 19,6 tys. testów na obecność wirusa SARS CoV-2. To o ponad 10 tysięcy mniej niż dwa dni wcześniej.

Koronawirus w Polsce. 100 tys. ludzi w kwarantannie, 42 tys. wyzdrowiało

Pacjenci zakażeni koronawirusem zajmują obecnie blisko 2,2 tys. szpitalnych łóżek, a pod respiratorami przebywa 81 najciężej chorych na Covid-19. Ponad 100 tys. osób przebywa w rygorze kwarantanny, a blisko 7,9 tys. pod nadzorem epidemiologicznym. Z choroby wyzdrowiało do tej pory ponad 42 tysiące ludzi.

Zobacz także

RadioZET.pl/Twitter