Zamknij

Kolejny niedzielny spadek nowych zakażeń. Resort: Mamy 631 nowych przypadków

30.08.2020 10:37
Koronawirus w Polsce 30 sieprnia
fot. Shutterstock

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia opublikowało niedzielne dane, z których wynika, że w ciągu ostatniej doby przybyło 631 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Na Covid-19 zmarła jedna osoba osoba.

Koronawirus w Polsce wciąż nie jest w odwrocie, choć tak jeszcze na początku lata zapewniał premier Mateusz Morawiecki i czołowi politycy PiS. W ostatnią niedzielę sierpnia resort zdrowia poinformował, że mamy 631 nowych przypadków.

Najwięcej przypadków zakażeń zarejestrowano w woj. małopolskiego (153). W innych rejonach nie odnotowano więcej niż sto przypadków nowych zakażeń, na Śląsku przybyło ich 86, w woj. lubelskim 69, a wielkopolskim 68.

Koronawirus w Polsce 30 sierpnia.

Na Covid-19 zmarła tylko jedna osoba, to 69-letni mężczyzna, który walczył o życie w Warszawie. Miał choroby współistniejące. Przypomnijmy jednak - w weekendy stacje sanepidu wykonują mniej testów niż w dni powszednie, stąd niższa liczba zdiagnozowanych zakażeń.

Zakażeni koronawirusem zajmują w szpitalach ponad 2,2 tysiąca łóżek. Pod respiratorem przebywa 85 najciężej chorujących. W rygorze kwarantanny przebywa ponad 98,5 tys., a pod nadzorem epidemiologicznym ponad 8,5 tys.

Z Covid-19 wyzdrowiało oficjalnie blisko 46,2 tys. pacjentów.

RadioZET.pl/Ministerstwo Zdrowia