Zamknij

Znów blisko rekordu w liczbie zakażeń. Nie żyje prawie 20 osób

05.08.2020 10:36
koronawirus
fot. Lukasz Solski/East News

Mamy 640 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Najwięcej przypadków wykryto na Śląsku i w Wielkopolsce. Wczoraj resort informował o 680 nowych zakażeniach. Tymczasem rządzący coraz śmielej mówią o zmianach w obowiązujących obostrzeniach i zaleceniach.

Koronawirus został dotąd wykryty w Polsce łącznie u 48 789 osób. Zakażenia, o których Ministerstwo Zdrowia poinformowało 5 sierpnia, dotyczą osób z województw: śląskiego (152), wielkopolskiego (97), małopolskiego (90), mazowieckiego (86), łódzkiego (37), podkarpackiego (32), lubelskiego (25), dolnośląskiego (22), opolskiego (21), pomorskiego (17), zachodniopomorskiego (17), lubuskiego (13), warmińsko-mazurskiego (13), podlaskiego (10), kujawsko-pomorskiego (5) i świętokrzyskiego (3).

W najnowszym raporcie resort zdrowia przekazał tez informację o śmierci aż 18 osób zakażonych koronawirusem. Większość z nich miała choroby współistniejące. Tym samym w środę liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 1 756.

Łącznie do tej pory wyzdrowiało 35 321 pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. W szpitalach z powodu COVID-19 przebywa 1898 osób, a pod respiratorem jest 72 chorych.

Koronawirus w Polsce przybiera na sile. Rząd zapowiada zmiany w obostrzeniach

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach padają w Polsce rekordy zakażeń koronawirusem i już kilkukrotnie liczby w dziennych raportach przekraczały 600. Absolutny rekord padł we wtorek, gdy Ministerstwo Zdrowia raportowało o 680 nowych przypadkach. W związku z pogarszającą się sytuacją rządzący zapowiadają możliwe wprowadzenie obostrzeń w miejscach, gdzie sytuacja jest najbardziej niepokojąca.

Zmiany w obowiązujących obostrzeniach mają dotyczyć przede wszystkim maseczek. - W trybie pilnym chcemy doprecyzować przepisy dotyczące zasłaniania nosa i ust m.in. tak, by właściciele sklepów mogli odmówić obsługi klientów, którzy tego obowiązku nie przestrzegają - przekazał w środę rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Ale w rządzie rozmawia się też o kontrolach w sklepach, rejestracji wesel czy o ponownym wprowadzeniu limitów w sklepach.

RadioZET.pl