Zamknij

Absolutny rekord. Ponad 700 nowych zakażeń, kilkanaście ofiar Covid-19

06.08.2020 10:37
Koronawirus w POlsce
fot. PAP

Raport Ministerstwa Zdrowia ws. koronawirusa. Kolejny dzień sezonu wakacyjnego przynosi, niestety, nowy rekord zakażeń - ministerstwo poinformowało o 726 nowych przypadkach. Na Covid-19 zmarło kolejnych 18 osób. Resort zdrowia zapowiedział z rana przywrócenie obostrzeń w powiatach najbardziej zagrożonych epidemią.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowo zdiagnozowanych 726 zakażeniach koronawirusem. Epidemia rozkłada się coraz bardziej równomiernie - na Śląsku wykryto 137 zakażeń, w Małopolsce 118, na Mazowszu 107. Wcześniejszy rekord zakażeń padł we wtorek i wynosił 680 zakażeń.

Z raportu wynika, że na Covid-19 zmarło w ciągu ostatniej doby 18 najciężej chorujących pacjentów. - Większość z nich miała choroby współistniejące - dodał resort.

Koronawirus. Kolejny dzień z ponad 600 nowymi zakażeniami

Liczba łóżek szpitalnych dysponowanych dla chorych na Covid-19 wzrosła do ponad 1900. Pod respiratorami przebywa 72 najciężej chorych. W rygorze kwarantanny przebywa ponad 102,8 tys. osób, a pod nadzorem epidemiologicznym ponad 9 tys. Z Covid-19 wyzdrowiało 35,6 tys. ludzi.

Zobacz także

Minister i wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński poinformowali dziś na konferencji prasowej o planowanym wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń w powiatach z największym przyrostem zakażeń. MZ wprowadzi w tych powiatach dwa rodzaje obostrzeń - wyższy "czerwony" i łagodniejszy "żółty".

Najważniejsze zmiany (...) dotyczyć będą obowiązku noszenia masek, ograniczenia liczby osób, które będą mogły korzystać z komunikacji zbiorowej do 50 proc. miejsc siedzących w strefie czerwonej. Ograniczamy też liczbę osób, które będą mogły brać udział w uroczystościach takich jak wesela, pogrzeby i inne uroczystości rodzinne - ograniczamy to w strefie czerwonej do 50 osób, a w strefie żółtej do 100 osób

- powiedział wiceminister Cieszyński.

Minister Szumowski zapowiedział, że w związku z przesiewowymi badaniami dużych zakładów należy spodziewać się wysokich wyników w dziennych raportach zakażeń.

Zobacz także

W związku z tym, że planujemy dziennie badać po 1-2 tys. pracowników dużych zakładów w najbliższych dniach, w weekend i po weekendzie, nadal należy się spodziewać liczb wykrytych zakażeń koronawirusem w granicach 500-700

 - podkreślił w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

RadioZET.pl/Ministerstwo Zdrowia