Zamknij

Absolutny rekord zakażeń. Prawie 2 tys. nowych przypadków i wiele ofiar

Magdalena Kulej
01.10.2020 10:35
koronawirus
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Koronawirus w Polsce. 1 października przybyło rekordowe 1967 przypadków zakażeń, zmarło 30 osób. To dane z najnowszego raportu opublikowanego w czwartek rano przez Ministerstwo Zdrowia.

Koronawirus nie jest w odwrocie, ale jest w naszym kraju pod kontrolą - zapewniał w ubiegłym tygodniu Andrzej Duda. Prezydent przyznał, że wzrost zachorowań faktycznie jest, ale był on przewidywany, a poza tym "nie ma dzisiaj żadnego zagrożenia wybuchem". - Do połowy października mogą być jeszcze wzrosty, tak mnie informowano, a spodziewamy się od połowy października wypłaszczenia - mówił.

Jak prezentują się najnowsze dane Ministerstwo Zdrowia? W czwartek resort poinformował o 1967 nowych zakażeniach. To najwięcej od początku epidemii Covid-19 w Polsce. W ciągu ostatniej doby najwięcej zakażeń zarejestrowano w województwach: małopolskim (285), mazowieckim (268), pomorskim (180), kujawsko-pomorskim (179) i wielkopolskim (173).

Zobacz także

Koronawirus w Polsce dzisiaj - 1 października

Na Covid-19 zmarło łącznie 30 pacjentów. Najmłodsza z ofiar to 43-latek hospitalizowany w Katowicach. Jak przekazał resort zdrowia, większość ofiar miała choroby współistniejące.

Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa obecnie 2560 osób, u których potwierdzono zakażenie, 159 jest pod respiratorem. Przypomnijmy, że o pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia w Polsce resort zdrowia poinformował 4 marca. Od tego czasu w Polsce potwierdzono 93 481 zakażeń2 543 pacjentów zmarło, a wyzdrowiało 70 401 osób. Szczegółową mapę dotyczącą zakażeń w Polsce i na świecie znajdziesz tutaj: Koronawirus w Polsce. MAPA zachorowań z podziałem na województwa.

RadioZET.pl