Zamknij

Kolejny rekord zakażeń pobity. Ponad pół tysiąca przypadków więcej niż wczoraj

10.10.2020 10:36
Koronawirus w Polsce
fot. AP/Associated Press/East News

Koronawirus w Polsce. 10 października przybyło rekordowe 5 300 przypadków zakażeń, zmarły 53 osoby. To dane z najnowszego raportu opublikowanego w sobotę przez Ministerstwo Zdrowia. Jeszcze dziś poznamy kolejne decyzje rządu dot. epidemii w naszym kraju. Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego ma się odbyć po godzinie 12. Będziemy ją transmitować na RadioZET.pl.

Koronawirus jest pod kontrolą - zapewnia zarówno prezydent Andrzej Duda, jak i rząd. Jednocześnie rządzący wprowadzają w kraju nowe obostrzenia. Już od soboty dodatkowe ograniczenia obowiązują na terenie całej Polski. A jak prezentują się najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia? 

W sobotę resort poinformował o 5 300 nowych zakażeniach przy 28,3 tys. wykonanych testów. To najwięcej zakażeń od początku epidemii Covid-19 w Polsce. W ciągu ostatniej doby najwięcej przypadków zarejestrowano w województwach: mazowieckim (816), małopolskim (631) i kujawsko-pomorskim (554).

Dla porównania, wczoraj resort zdrowia informował o 4739 nowych zakażeniach (najgorzej było w Małopolsce - 724 przypadki) i 52 ofiarach śmiertelnych.

Zobacz także

Koronawirus w Polsce dzisiaj - 10 października

W ciągu ostatniej doby na Covid-19 zmarło łącznie 53 pacjentów. Sobota to pierwszy dzień, w którym resort zdrowia nie przekazuje szczegółowych informacji dot. ofiar. W piątek wieczorem MZ poinformowało, że zmienia sposób raportowania ze względu na „wydłużającą się formę przekazywanych komunikatów”.

Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa obecnie 4 725 osób, u których potwierdzono zakażenie, a 346 jest pod respiratorem. W tym momencie na kwarantannie jest już 206 048 osób. 

Przypomnijmy, że o pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia w Polsce resort zdrowia poinformował 4 marca. Od tego czasu w Polsce potwierdzono 121 638 zakażeń2 972 pacjentów zmarło, a wyzdrowiało 78 982 zakażonych. Szczegółową mapę dotyczącą zakażeń w Polsce i na świecie znajdziesz tutaj: Koronawirus w Polsce. MAPA zachorowań z podziałem na województwa.

Zobacz także

RadioZET.pl