Zamknij

Rekord zakażeń koronawirusem. Morawiecki: od soboty cała Polska żółtą strefą

08.10.2020 15:10
Mateusz Morawiecki
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Rekord zakażeń koronawirusem w Polsce padł w czwartek 8 października, gdy Ministerstwo Zdrowia potwierdziło aż 4280 nowych przypadków. Poinformowano także o śmierci 76 osób. Na specjalnej konferencji prasowej z udziałem premier Mateusz Morawiecki zapowiedział m.in. że cała Polska zostanie objęta żółtą strefą. Zapraszamy na relację na żywo z tego wydarzenia na RadioZET.pl.

Koronawirus w Polsce nie jest w odwrocie - jak jeszcze latem mówił premier Mateusz Morawiecki.  W czwartek 8 października Ministerstwo Zdrowia potwierdziło aż 4280 nowych przypadków, co stanowi absolutny rekord zakażeń od początku epidemii w Polsce. Poinformowano także o śmierci 76 osób. 

Koronawirus w Polsce. Rekord zakażeń. Rząd wprowadzi nowe obostrzenia?

Nowe obostrzenia w związku z rosnącą liczbą zakażeń ogłoszono w czwartek, a obowiązywać będą od soboty. Strefa żółta od 10 października będzie rozszerzona na cały kraj. Premier Mateusz Morawiecki wyjaśnił, że wynika to ze znacznego wzrostu zakażeń koronawirusem w Polsce w ostatnim czasie.

Zobacz także

Oznacza to, że obowiązek zasłanianiu nosa i ust w przestrzeni publicznej – w sklepie, autobusie, ale także na ulicy będzie obowiązkowy w całym kraju. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które mają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.

RadioZET.pl/PAP