Zamknij

Nie żyje 30-letni nauczyciel z Zawiercia. Był zakażony koronawirusem

11.10.2020 17:48
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Julian Sojka/East News

Nie żyje 30-letni nauczyciel języka polskiego z Zawiercia, który był zakażony koronawirusem - donosi w niedzielę "Super Express". Jak ustaliła gazeta, mężczyzna znajdował się w stanie ciężkim i był podłączony do respiratora. "Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego kolegi, nauczyciela SP5 Kamila Pietrzyka. Składamy wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere słowa wsparcia i otuchy dla Rodziny, bliskich i przyjaciół Kamila" - napisano w komunikacie, opublikowanym w mediach społecznościowych placówki, w której mężczyzna był zatrudniony.

Nie żyje 30-letni nauczyciel języka polskiego. O śmierci 30-latka poinformowała szkoła, w której był zatrudniony. "Super Express" ustalił natomiast, że mężczyzna był zakażony koronawirusem.

"Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego kolegi, nauczyciela SP5 Kamila Pietrzyka. Składamy wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere słowa wsparcia i otuchy dla Rodziny, bliskich i przyjaciół Kamila. Dyrekcja, grono pedagogiczne, wszyscy pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Adama Mickiewicza w Zawierciu" – czytamy w komunikacie, który opublikowano na stronie Szkoły Podstawowej nr 5 w Zawierciu na Facebooku.

Jak podkreśla "SE", zakażenie SARS-CoV-2 wykryto w tej szkole już wcześniej. Wtedy Covid-19 stwierdzono u kilku nauczycieli, a podstawówkę zamknięto, przechodząc na nauczanie zdalne. Miało ono trwać do 5 października. "Wówczas tylko u jednego nauczyciela potwierdzono zakażenie koronawirusem, ale kolejne wyniki testów wskazały, że jest ich więcej, a nauczanie online przedłużono" – czytamy w "SE".

Zobacz także

Jak dowiedzieli się dziennikarze gazety, stan 30-latka zakażonego koronawirusem był ciężki.

Zobacz także

Nie żyje 30-letni nauczyciel języka polskiego, zakażony koronawirusem. Pracował w szkole podstawowej

"Leżał pod respiratorem, jego stan był ciężki. Niestety, zakończyło się to tragicznie" – miał przekazać gazecie anonimowy informator, zbliżony do sprawy.

"Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół z powodu śmierci Kamila Pietrzyka, poety i nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 5 w Zawierciu. Kamilu, odszedłeś od nas zdecydowanie za wcześnie" – taki wpis z kolei pojawił się w mediach społecznościowych prezydenta Zawiercia, Łukasza Konarskiego.

Zobacz także

Przypomnijmy, że zaledwie w niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 4178 przypadkach koronawirusa w Polsce i 32 ofiarach śmiertelnych. W całym kraju zakażenie stwierdzono już u 125 816 osób, a z powodu Covid-19 lub Covid-19 i chorób współistniejących zmarło 3004 zakażonych. W szpitalach brakuje łóżek dla chorych, w ośrodkach opieki wybuchają nowe ogniska SARS-CoV-2. Taka sytuacja panuje w szkołach, jednak rząd nadal nie zamierza wprowadzić nauczania zdalnego. "Nie widzimy konieczności wprowadzenia nauki zdalnej" – przekonywał w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Decyzje rządu nie podobają się uczniom, którzy postanowili podjąć zdecydowane kroki w tej sprawie i zorganizowali Protest uczniowski.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Super Express/Twitter/Facebook/Ministerstwo Zdrowia