Zamknij

Poseł zakażony koronawirusem. "Wszystkich proszę, aby zrobili test"

04.08.2020 16:16
Dariusz Klimczak
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Dariusz Klimczak, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, jest zakażony koronawirusem. O fakcie tym poinformował sam polityk, za pomocą mediów społecznościowych.

Koronawirus w Sejmie. "Zgodnie z zaleceniami Kancelarii Sejmu, przygotowując się do Zgromadzenia Narodowego wykonałem prewencyjnie test na koronawirusa. Okazał się pozytywny. Jestem w kontakcie z Sanepidem. Wszystkich, których spotkałem w ostatnich dniach proszę, aby zrobili sobie test. Pozdrawiam" - napisał Dariusz Klimczak na Twitterze.

Klimczak jest wiceprezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego i szefem ugrupowania w regionie łódzkim.

Zobacz także

W sobotę o zakażeniu koronawirusem poinformował senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki, który 28 lipca brał udział w posiedzeniu Rady Naczelnej PSL. W poniedziałek okazało się też, że wynik dodatni testu na SARS-CoV-2 mają również senatorowie: KO Artur Dunin i KP-PSL Ryszard Bober (senator informował w mediach, że w środę ma mieć kolejne badania, by potwierdzić wynik pierwszego).

Zobacz także

Koronawirus w Sejmie. Zakażony poseł PSL

Z informacji, które we wtorek rano przekazała PAP wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anna Godzwon, część senatorów wykonała już we własnym zakresie testy na koronawirusa, inni mają to zrobić w środę w Warszawie.

Zobacz także

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 680 osób. To najwyższa od początku epidemii liczba przypadków potwierdzonych w ciągu doby. W sumie zanotowano dotąd ponad 48 tys. przypadków.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.p/Twitter/PAP