Zamknij

W tym mieście rok szkolny nie zacznie się 2 tyg. później. Nie ma zgody sanepidu

26.08.2020 21:20

Sosnowiec. Władze miasta (województwo śląskie) nie zyskały akceptacji sanepidu dla planu rozpoczęcia stacjonarnych zajęć w szkołach o 2 tygodnie później – od 14 września. Zgodę na czasową zmianę sposobu nauczania otrzymała tylko jedna placówka w mieście.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Justyna ROJEK/East News

Rok szkolny w Sosnowcu. nie zostanie przesunięty o 2 tygodnie. Władze miasta otrzymały w środę pismo z sosnowieckiego sanepidu, który – powołując się na zalecenia głównego inspektora sanitarnego z 25 sierpnia – wskazuje, że zgoda na tryb nauczania hybrydowego i zdalnego będzie wydawana "tylko w uzasadnionych wypadkach w oparciu o realne, a nie potencjalne ryzyko wystąpienia zakażenia".

Zobacz także

W Sosnowcu zgodę na czasową zmianę sposobu nauczania otrzymała tylko jedna placówka – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ul. Bohaterów Monte Cassino, gdzie uczy się wiele dzieci o specjalnych potrzebach w zakresie kształcenia.

Sosnowiec. Sanepid nie zgadza się na przesunięcie roku szkolnego o 2 tygodnie

Zobacz także

To oznacza, że nauka w pozostałych placówkach oświatowych na terenie Sosnowca rozpocznie się w formie tradycyjnej. Bardzo dziękuje dyrektorom naszych szkół, przedszkoli i żłobków oraz nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty, którzy włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie swoich placówek do nowej, trudnej rzeczywistości

 – powiedział w środę prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Zobacz także

"Szkoda, że Główny Inspektorat Sanitarny ogranicza się jedynie do kolejnej aktualizacji na swojej stronie w sprawie wytycznych dla placówek oświatowych, często dezorganizując w ten sposób przygotowania samorządów. Żałuję, że GIS nie wziął pod uwagę opinii ekspertów, Związku Miast Polskich oraz Unii Metropolii Polskich. Wierzę, że aż do kolejnych wakacji praca szkół, przedszkoli i żłobków będzie przebiegała bez zakłóceń" – dodał.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP