Zamknij

Koronawirus w kolejce na Kasprowy Wierch. Turyści są bezpieczni?

24.07.2020 20:27
Kolejka na Kasprowy Wierch koronawirus
fot. Pawel Murzyn/East News

Czterech pracowników kolejki na Kasprowy Wierch choruje na Covid-19, co potwierdziły wyniki testów – podaje „Tygodnik Podhalański”. Firma zapewnia, że nie są to pracownicy obsługi klienta i nie mieli oni kontaktu z turystami podróżującymi kolejką.

Koronawirus u pracowników ośrodka Kasprowy Wierch PLK. Firma zapewniła, że zakażeni nie mieli bezpośredniego kontaktu z klientami, którzy licznie korzystają z kolejki. Pozostali z pracowników PKL zostali wysłani na kwarantannę.

Zarząd kolejki na Kasprowy przypomina o reżimie sanitarnym, który obowiązuje w czasie przejazdu.

Koronawirus u pracowników kolejki na Kasprowy Wierch

Zobacz także

Zgodnie z  wytycznymi obowiązującymi w czasie epidemii COVID-19 przewóz osób we wszystkich ośrodkach PKL prowadzony jest z 50% ograniczeniem ilości pasażerów w wagonikach, co jest analogiczne do przewozów komunikacją publiczną i zgodne z  wytycznymi  w tym zakresie.  W wagonach kolei PKL Kasprowy Wierch zainstalowano kabinę w pełni oddzielającą pasażerów od konduktora pracującego w maseczce ochronnej. Oznacza to, że nie ma on bezpośredniego kontaktu  z przewożonymi turystami

- przekazał tygodnikowi PLK.

Turyści nie mogą przebywać w kolejce bez maseczki lub przyłbicy. - Zarówno przy dolnych jak i górnych stacjach kolei umieszczone są preparaty do dezynfekcji rąk. Prowadzimy regularne odkażanie powierzchni wspólnych, wagonów, uchwytów, poręczy, terminali płatniczych i biletomatów – czytamy.

Zobacz także

PKL rekomendują także wcześniejszy zakup biletów w sklepie internetowym, znajdującym się pod adresem: https://www.sklep.pkl.pl/.

RadioZET.pl/Tygodnik Podhalański