Zamknij

Białystok: Koronawirus w ośrodku dla bezdomnych. 49 osób na kwarantannie

30.06.2020 12:30
Koronawirus Białystok
fot. East News

Ognisko koronawirusa w ośrodku dla ludzi bezdomnych w Białymstoku wykryto kilka dni temu. Z dnia na dzień sytuacja pogarsza się. Mimo że u zakażonych nie wykazano objawów Covid-19, to brakuje żywności i wody. Lokalne stowarzyszenie „Ku Dobrej Nadziei” zainicjowało zbiórkę celem wsparcia jednostki.

Koronawirus w noclegowni dla bezdomnych w Białymstoku. Jak podał lokalny „Kurier Poranny”, sanepid wysłał na kwarantannę 49 osób. Pracownicy ośrodka izolują się w domach, natomiast bezdomni zdają się na własne siły w budynku noclegowni.

Polsat News informował dziś, że do ośrodka przyjechała karetka. Podopieczni przejdą nowe testy, które dadzą odpowiedź, czy ich kwarantannę będzie można skrócić. To obserwowana i coraz częściej stosowana praktyka, gdy drugi z testów daje wynik negatywny.

Koronawirus w ośrodku dla bezdomnych. Wykryty po ataku padaczki

Koronawirus został zdiagnozowany w noclegowni przez jednego z uczestników Centrum Integracji Społecznej.

Zobacz także

To osoba, która wyszła z bezdomności. Przyszła do centrum na sześć godzin i w tym czasie miała atak padaczkowy. Przez to trafiła do szpitala i wykonano jej badania krwi. Następnego dnia znowu przyszła do pracy i dopiero późnym wieczorem we wtorek otrzymaliśmy wiadomość

- tłumaczy Elżbieta Żukowska- Bubienko, szefowa stowarzyszenia "Ku Dobrej Nadziei".

W pracy poczuł się gorzej, miał atak padaczki. Po tym jak trafił do szpitala okazało się, że jest zakażony koronawirusem. Podopieczni ośrodka przebywają na kwarantannie do 8 lipca.

Zobacz także

RadioZET.pl/Poranny.pl/Facebook/Polsat News