Zamknij

Rzecznik rządu o wyjazdach do rodziny na święta: Możemy doprowadzić do tragedii

06.04.2020 10:53

Nowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa obowiązują w Polsce od 1 kwietnia. Na poniedziałek i wtorek zaplanowano posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, którego tematem będą wprowadzone ograniczenia związane z koronawirusem i ewentualne ich przedłużenie - zapowiedział w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu o wyjazdach do rodziny na święta: Możemy doprowadzić do tragedii
fot. ---

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

loader

Rzecznik rządu Mateusza Morawieckiego w Programie Trzecim Polskiego Radia był pytany, czy rząd planuje przed świętami Wielkanocnymi zmiany we wprowadzonych ograniczeniach w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Piotr Müller stwierdził, że w tej chwili należy skupić się na przestrzeganiu już wprowadzonych ograniczeń.

Żadnych decyzji jeszcze Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, a nawet rekomendacji w tym zakresie nie podjął. Mamy dzisiaj i jutro posiedzenie Zespołu, zapewne to będzie przedmiotem dyskusji

- zaznaczył. Jak dodał tematem spotkania będzie m.in. kwestia ewentualnego przedłużenia obowiązujących ograniczeń.

Zobacz także

Zakaz przemieszczania się między miastami

Dopytywany o ewentualne wprowadzenie ograniczeń w poruszaniu się pomiędzy miastami, Müller powiedział, że wydaje się, że w tej chwili takich rekomendacji nie będzie.

Ale tak jak mówię, sytuacja jest dynamiczna, więc nie chciałbym jednoznacznie o tym mówić, ale wydaje się, że takich rekomendacji Zespół nie będzie formułował

- stwierdził.

Rzecznik rządu zaapelował, by w okresie świątecznym pozostać w tych miejscach, w których jesteśmy. - Żebyśmy nie jechali do swoich rodzin, jeśli nie jest to naprawdę niezbędne, ponieważ możemy doprowadzić do sytuacji zarażenia naszych najbliższych, do tragedii rodzinnej - podkreślił Müller. 

RadioZET.pl/PAP