Zamknij

Koronawirus. Pierwsze zakażenia wśród turystów. ”Nikt nie nosi maseczki”

08.08.2020 20:52
Policja
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Na Warmii i Mazurach odnotowano pierwsze przypadki zakażeń koronawirusem wśród turystów wracających z wypoczynku z Mierzei Wiślanej. W Giżycku, mimo że na plaży jest dużo ludzi, nikt nie nosi maseczki. Mieszkańcy i turyści korzystając z upalnej pogody odpoczywają tłumnie nad jeziorami. 

W sobotę Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki poinformował o 29 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach. W Ostródzie przybyło najwięcej, bo odnotowano 11 przypadków. Jak wyjaśnił dyrektor WSSE w Olsztynie Janusz Dzisko, nowo zakażeni w Ostródzie to najczęściej osoby z rodzinnych kontaktów, ale są też dwa nowe przypadki.

W Elblągu natomiast nowo zakażeni to osoby, który wróciły z wczasów na Mierzei Wiślanej. Wypoczywały w Krynicy Morskiej i w Stegnie.

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Turyści bez maseczek 

Asp. Rafał Jackowski z KWP w Olsztynie, powiedział, że patrole policji tak jak do tej pory w ramach swoich zadań sprawdzają, czy osoby przestrzegają zasad sanitarnych.

Gdy widzimy, że osoby dopuszczają się wykroczeń, policjanci pouczają o obostrzeniach i w przypadku odmowy podporządkowania się do przepisów, policjanci mogą nałożyć mandat albo kierują sprawę do sądu

- wyjaśnił.

Zobacz także

W Giżycku na plaży miejskiej wypoczywających jest dużo. Z informacji przekazanych przez ratowników wynika, że na plaży nikt nie nosi maseczki. Żadna ze służb też nie kontroluje czy wypoczywający stosują się do obostrzeń sanitarnych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Karkonosze oblegane przez turystów. "Dzikie tłumy" na Śnieżce, "człowiek na człowieku" 

RadioZET.pl/PAP