Zamknij

Impreza na Krupówkach. Turyści bez dystansu i maseczek tańczyli na środku ulicy

13.02.2021 14:16
Impreza na Krupówkach
fot. Facebook.com/Dominik Grzesło

Krupówki po poluzowaniu obostrzeń znów tętnią życiem. Policja z Zakopanego informuje o potężnym najeździe turystów. Awantury w hotelach i pensjonatach, bójki uliczne, nietrzeźwi zbierani z ulicy, spontaniczne tańce - takie interwencje odnotowano minionej doby. 

Najazd turystów na Zakopane jest związany z poluzowaniem obostrzeń. Przypomnijmy, że od piątku 12 lutego otwarte są kina, teatry, filharmonie i opery, baseny i stoki narciarskie. Hotele i pensjonaty mogą udostępniać gościom połowę swoich miejsc noclegowych. Dodatkowo na ten weekend nałożyły się walentynki i konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi

Krupówki. Turyści bez maseczek tańczyli i śpiewali na środku ulicy

– Noc z piątku na sobotę dla zakopiańskich policjantów była bardzo ciężka. Mieliśmy mnóstwo interwencji związanych z najazdem turystów. Zaangażowane były wszystkie patrole. Minionej nocy w Zakopanem było bardzo dużo nietrzeźwych osób, a niektórych trzeba było zbierać wprost z ulicy, żeby nie zamarzli. W ciągu doby wylegitymowaliśmy 156 osób i podjęliśmy 60 interwencji. Zatrzymana została jedną osoba z narkotykami – relacjonował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Wiele interwencji dotyczyło awantur w hotelach i pensjonatach. Do nietypowego zdarzenia doszło na Krupówkach, gdzie około 22. tłum kilkudziesięciu osób ludzi zaczął spontanicznie śpiewać i tańczyć. Na widok policji część z bawiących się osób rozbiegła się, a na niektórych zostały nałożone mandaty w związku z gromadzeniem się i za brak maseczek. Nagranie z wieczornej imprezy na Krupówkach udostępnił ''Tygodnik Podhalański''. 

Minionej nocy na jednej z zakopiańskich stacji benzynowej nietrzeźwy klient zdemolował sklep. Policja ścigała także kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. Inne zgłoszenie dotyczyło bójki na ulicy, w której miało brać udział około 10 osób.

– Spodziewamy się, że dzisiejszej nocy może być podobnie więc będziemy reagowali na wszelkie zgłoszenia – dodał rzecznik. Tłumy turystów gromadzą się również nad Morskim Okiem. Parkingi przed popularnym szlakiem, które dysponują 800 miejscami dla aut, zapełniły się już w sobotę przed południem. Władze TPN przypominają o przestrzeganiu zasad sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa. Turyści powinni zachowywać dystans 1,5 m od innych. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl