Zamknij

Listonosz zakażony koronawirusem. Mógł mieć kontakt z ponad 3,5 tys. osób

21.04.2020 15:20
Listonosz
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Listonosz z Krakowa jest zakażony koronawirusem - poinformował Polsat News. Mężczyzna mógł mieć kontakt z ponad 3,5 tys. osób. Listonosz czuje się dobrze i przechodzi chorobę bezobjawowo. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Listonosz z Krakowa najprawdopodobniej zaraził się koronawirusem od swojej żony. Kobieta przeszła test na obecność SARS-CoV-2 w okresie świąt wielkanocnych. Badanie dało wynik pozytywny. Jak podaje Polsat News, mężczyzna przechodzi zakażenie koronawirusem bezobjawowo. 

Listonosz podczas pracy placówce w Płaszowie mógł mieć kontakt z ponad 3,5 tys. osób. Poczta Polska poinformowała, że placówka pocztowa została zamknięta, a sanepid otrzymał listę osób, które miały kontakt z zakażonym listonoszem. Kwarantanną objęto 8 osób.  

Ważne jest też to, że placówka została zdezynfekowana, a pracownicy, którzy nie mieli styczności z zakażonym, wrócili w poniedziałek do prac

- przekazała Justyna Siwek, rzeczniczka Poczty Polskiej.

Zobacz także

Listonosz zakażony koronawirusem

To nie pierwszy przypadek potwierdzonego zakażenia koronawirusem u listonosza. Ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa u jednego z listonoszy, wszyscy pracownicy poczty w Białobrzegach zostali wysłani na obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

RadioZET.pl/Polsat News