Zamknij

Łukasz Szumowski zakażony koronawirusem. Nowe informacje ws. stanu zdrowia

21.10.2020 08:46
Łukasz Szumowski
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Łukasz Szumowski, były minister zdrowia, trafił do szpitala z powodu COVID-19. Nowe informacje ws. stanu zdrowia posła PiS podał "Super Express".

Łukasz Szumowski zaraził się koronawirusem. Informację podała tydzień temu jako pierwsza Wirtualna Polska. Według Polsat News z kolei były minister leżał pod tlenem, ale oddychał samodzielnie. - Potwierdzam, że jestem chory i przebywam w szpitalu - powiedział w rozmowie z money.pl Szumowski.

Zobacz także

Łukasz Szumowski zakażony koronawirusem. Nowe informacje

- Poprzedni wynik, sprzed kilkunastu dni prawdopodobnie był w moim przypadku fałszywie dodatni, co czasem, przy tak czułej metodzie, się zdarza - mówił Szumowski w zeszłym tygodniu w rozmowie z Money.pl. Rzecznik rządu dodał z kolei, że były minister uzyskał fałszywie dodatni test albo zakaził się ponownie.

Teraz pojawiają się nowe fakty ws. stanu zdrowia Szumowskiego. "Super Express" poinformował, że polityk jest już w domu i czuje się dobrze. Rozmówca tabloidu uchylił jednak rąbka tajemnicy na temat pobytu byłego szefa resortu zdrowia w szpitalu.

Jak przekazał informator "SE", Szumowski miał kartotekę z czerwoną gwiazdką, więc "absolutnie nikt poza jego lekarzem prowadzącym nie ma wglądu do jego badań". - Wejście do sali było tylko na kod - dodała osoba z otoczenia byłego ministra. Według informacji dziennika Szumowski chorobę znosił bez problemów.

Pierwsze informacje o zakażeniu koronawirusem u posła PiS pojawiły się 28 września. Dzień później "Super Express" poinformował, że Szumowski wyszedł na zakupy. Poseł PiS wyjaśnił wtedy, że zdiagnozowano u niego COVID-19, ale jest już zdrowy.

Zobacz także

RadioZET.pl/"Super Express"