Zamknij

Koniec z noszeniem maseczek. Szumowski zapowiada zniesienie obowiązku

Magdalena Kulej
25.05.2020 08:19
Maseczki nieobowiązkowe
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Kiedy przestaniemy nosić maseczki? Niedługo, choć nie wszędzie. - Dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali, do kiedy obowiązkowe będzie noszenie maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej - zapowiedział w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Maseczki nie będą już obowiązkowe, ale nie wszędzie - powiedział w poniedziałek w Polsat News  Łukasz Szumowski. Minister zdrowia przekazał, że maseczki ściągniemy "regionalnie niedługo". Regionalnie, bo pierwsi bez obowiązkowego zakrywania twarzy będą mieszkańcy województw, gdzie zakażeń koronawirusem jest najmniej. 

- Są trzy województwa, które mają wskaźnik reprodukcji wirusa powyżej jednego. Tam możliwe, że będzie konieczność utrzymania obowiązku noszenia maseczek. W reszcie województw ten wskaźnik jest poniżej jedności, co oznacza, że liczba zakażeń spada - powiedział. Szumowski dodał przy tym, że wraz z zakomunikowaniem decyzji o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek zostaną podane nowe informacje dotyczące możliwości organizowania wesel.

Przypomnijmy, że obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej obowiązuje w naszym kraju od 16 kwietnia.

Zobacz także

RadioZET.pl/Polsat News