Zamknij

Mazowieckie: Ksiądz zarażony koronawirusem. Sanepid szuka wiernych

06.06.2020 12:08
Ksiądz koronawirus
fot. Shutterstock

Jeden z księży redemptorystów w powiecie ciechanowskim (woj. mazowieckie) ma koronawirusa – podaje tamtejszy sanepid. Inspektorzy wzywają wiernych z parafii o jak najszybszy kontakt.

Koronawirus został zdiagnozowany u jednego z księży w powiecie ciechanowskim. Duchowny prowadził odpust w parafii pod wezwaniem św. Leonarda w Łopacinie.

Po tym, gdy test na koronawirusa dał u niego wynik pozytywny sanepid rozpoczął poszukiwania wiernych.

Koronawirus u księdza redemptorysty. Epidemia dotknęła wielu duchownych

W tej sprawie wydał specjalny komunikat.

PPiS w Ciechanowie prosi wiernych, którzy w dniach 30-31 maja 2020 roku brali udział we mszach świętych i odpuście w parafii pw. św. Leonarda w Łopacinie i mieli bliski kontakt z księdzem redemptorystą, byli w odległości do 2 metrów np. podczas spowiedzi lub przyjmowania eucharystii, o jak najszybszy kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ciechanowie

- czytamy w komunikacie sanepidu.

Zobacz także

Okazuje się, że to niejedyny problem z koronawirusem u redemptorystów w Polsce. Rzecznik prasowy Prowincji Warszawskiej Redemptorystów o. Mariusz Mazurkiewicz poinformował PAP w sobotę, że w godzinach rannych na kwarantannie nałożonej przez sanepid pozostaje kolejnych siedem wspólnot polskich redemptorystów: Bardo, Braniewo, Kościelisko, Kraków, Tuchów, Warszawa przy ul. Pieszej i Wrocław. 

W niedzielę 7 czerwca po odkażeniu zostanie otwarty kościół we Wrocławiu, a 11 czerwca w Lubaszowej.

RadioZET.pl/PPiS Ciechanów/PAP

C