Zamknij

Nauka zdalna również w szkołach podstawowych. Morawiecki zapowiada decyzję

Magdalena Kulej
21.10.2020 12:05

Dzisiaj z dużą dozą prawdopodobieństwa podejmiemy decyzję, że wyższe klasy szkół podstawowych też będą podlegały nauczaniu zdalnemu albo hybrydowemu - potwierdził w środę w Sejmie Mateusz Morawiecki. Decyzja zostanie ogłoszona podczas konferencji prasowej premiera w czwartek.

Morawiecki
fot. PAP/Radek Pietruszka

Nauka zdalna i nauka hybrydowa obowiązuje już w szkołach wyższych i ponadpodstawowych odpowiednio w czerwonych i żółtych strefach. Wkrótce taka forma nauczania ma dotyczyć również szkół podstawowych, ale tylko w wyższych klasach. Decyzję rząd podejmie jeszcze w środę, a ogłosi ją najprawdopodobniej dzień później podczas konferencji prasowej.

Wcześniej takie zmiany w szkołach podstawowych zapowiadał już m.in. rzecznik rządu Piotr Müller. - Poszerzenie zdalnej edukacji o starsze klasy szkół podstawowych, to jeden z wariantów, który pojawił się na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego – powiedział w środę w Radiu Plus. Z kolei szef ministerstwa edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapewniał w radiowej Jedynce, że resort będzie reagować od razu, jeśli sytuacja epidemiczna w Polsce się pogorszy, a dziś padł przecież kolejny rekord w liczbie zakażeń koronawirusem. - Mamy już przygotowane kolejne rozwiązania, o których będziemy komunikować na bieżąco w miarę zmiany sytuacji, bo rozumiemy dokładnie obawy nauczycieli, pracowników oświaty, rozumiemy obawy rodziców, obawy o bezpieczeństwo własne, a w szczególności o bezpieczeństwo dzieci – mówił Czarnek.

Zobacz także

RadioZET.pl