Zamknij

Kilkaset osób bawiło się w nocnym klubie. "Nikt nie ma maseczki"

24.01.2021 13:20
Klub nocny
fot. Shutterstock

Kilkaset osób, w zdecydowanej większości bez masek, bawiło się w nocy z soboty na niedzielę w klubie Nitro w Nysie (woj. opolskie). Lokal otwarto pod szyldem Strajku Przedsiębiorców. Obecna na miejscu policja nie interweniowała.

Nysa. Do incydentu doszło w sobotę wieczorem pod miejscowym klubem Nitro. Zebrało się tam wówczas kilkaset młodych osób, które chciały uczestniczyć w zapowiadanej m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych, imprezie klubowej. Ze względu na liczbę osób oczekujących na wejście, zablokowano ulicę, przy której znajduje się lokal.

"Jaka jest sytuacja w Polsce, każdy doskonale wie. Rząd potrafi tylko obiecywać, a nie realizować. Niestety w naszym przypadku, Rząd nie pomógł praktycznie wcale! Wielkie słowa w mediach nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Mamy już DOŚĆ CZEKANIA! Musimy wziąć sprawy w swoje i Wasze ręce, bo bez Waszego wsparcia będzie to bardzo trudne! - w takich słowach zapowiadano wydarzenie na profilu Nitro na Facebooku.

Na stronie klubu zamieszczono relację na żywo z wydarzenia. Widać na niej tłum bawiącej się młodzieży. Tylko nieliczni zgromadzeni mieli zasłonięte usta. Prowadzący transmisję mężczyzna mówił do kamery, opisując, jak przebiega impreza.

Patrzcie, wszędzie ludzie uśmiechnięci, chcą się tu spotkać, porozmawiać. Nikt nie ma maseczki, nikt się nie boi jakichkolwiek wirusów. [...] Chcieliśmy wam pokazać, jak opolskie wygrywa z Covid-em, jak w opolskim się bawią wolni ludzie. [...] Ludzie uśmiechnięci, zamiast siedzieć w domu, dumać nad tym, co się dzieje w gospodarce, oni pomagają przedsiębiorcom

Uczestnik imprezy w klubie Nitro

Na miejscu szybko pojawiły się miejscowa policja i służba celna, ale - jak informuje Polska Agencja Prasowa oraz portal nysa.naszemiasto.pl - mundurowi, pomimo wejścia do lokalu, nie przerwali imprezy. Podkreślmy, że została ona zorganizowana w ramach akcji #otwieraMY pod szyldem Strajku Przedsiębiorców

Wedle rozporządzenia Rady Ministrów, z uwagi na sytuację epidemiczną zakazana jest działalność dyskotek i klubów nocnych. Dokument zawiera również ograniczenia dotyczące gromadzenia się w przestrzeni publicznej - może w nich uczestniczyć jedynie 5 osób, a wszyscy uczestnicy muszą mieć zasłonięte usta i nos oraz zachować 1,5 odstępu od innych osób. 

RadioZET.pl/PAP/nysa.naszemiasto.pl/Gazeta.pl/Facebook