Obserwuj w Google News

Obostrzenia na Wszystkich Świętych. MZ nie wyklucza ograniczeń w przemieszczaniu

2 min. czytania
01.10.2020 18:15
Zareaguj Reakcja

Obostrzenia na Wszystkich Świętych? Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska na konferencji prasowej stwierdził, że być może trzeba będzie ograniczyć przemieszczanie się. W resorcie zdrowia trwają analizy dotyczące tej kwestii.

Wszystkich Świętych
fot. East News

Koronawirus w Polsce bije rekordy. 1 października potwierdzono 1967 nowych przypadków koronawirusa. Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas czwartkowej konferencji prasowej stwierdził, że mamy do czynienia z eskalacją pandemii. W najbliższym czasie należy spodziewać się nawet powyżej 2 tys. nowych przypadków koronawirusa dziennie

Od 3 października dodatkowe obostrzenia mają obowiązywać w 51 powiatach. 17 z nich znajdzie się w strefie czerwonej, a 34 w żółtej. Z ograniczeniami będą musieli się zmierzyć mieszkańcy kilku dużych miast, m.in. Rzeszowa czy Trójmiasta. Warszawa jest wśród miast z alertem, czyli zagrożonych trafieniem na listę.

Nowe żółte i czerwone strefy. Ministerstwo zaostrza kryteria klasyfikacji

Obostrzenia na Wszystkich Świętych. Nowe informacje od wiceministra zdrowia 

Waldemar Kraska na antenie Polskiego Radia 24 zapowiedział wydanie zaleceń na Wszystkich Świętych. Wiceszef resortu zdrowia również na konferencji prasowej był pytany o ewentualne zalecenia na 1 listopada, kiedy Polacy tłumnie odwiedzają cmentarze i groby swoich bliskich.

Rzeczywiście za miesiąc będzie 1 listopada, Dzień Wszystkich Świętych, kiedy Polacy gremialnie przemieszczają się po całym kraju, odwiedzają groby swoich najbliższych. Być może trzeba będzie ten ruch przemieszczania ograniczyć, ale to jeszcze jest przed dnami. Musimy to na bieżąco analizować, w jaki sposób do tej kwestii podejść - Waldemar Kraska

Wiceminister zdrowia dodał, że kontakty międzyludzkie w tym okresie mogą skutkować zakażeniem. – To jest jeszcze do dyskusji, w tej chwili nie ma żadnych decyzji, jeśli chodzi o Dzień Wszystkich Świętych – zaznaczył Kraska.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Polskie Radio