Zamknij

4 szkoły zamknięte przez Covid-19. Uczniowie mają wolne lub naukę zdalną

01.09.2020 22:36
Podkarpackie, koronawirus w szkole
fot. Polska Press/East Newsie

Cztery szkoły z województwa podkarpackiego zostały czasowo zamknięte z powodu wykrycia koronawirusa w gronie pracowników. W Kołaczycach czy Bieździedzy oznacza to dłuższe wolne od nauki, natomiast w placówkach gminy Leżajsk uczniowie rozpoczną jutro naukę w formie zdalnej.

Koronawirus w szkołach dał o sobie znać już pierwszego dnia września, na rozpoczęcie roku szkolnego. W kilku podkarpackich placówkach zakażenia potwierdziły się u pracowników dydaktycznych.

Tak się stało m.in. w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach oraz Zespole Szkół w Brzózie Królewskiej. O zawieszeniu funkcjonowania dyrektorzy placówek poinformowali m.in. na swoich stronach internetowych.

Podkarpackie: Koronawirus w szkołach. Niektóre daję wolne, inne nauczanie zdalne od środy

Dyrektor LO w Kołaczycach Antoni Salacha przekazał, że zajęcia zostały zawieszone do najbliższego piątku. Cała szkoła zawiesiła funkcjonowanie, powołując się na „aktualną sytuację epidemiologiczną powodującą zagrożenie zdrowia uczniów”. Podobne decyzje podjęły dyrekcje SP w Bieździedzy k. Kołaczyc.

Zobacz także

Koronawirus został też zdiagnozowany u jednego z nauczycieli dwóch szkół w miejscowościach w gminie Leżajsk. W Zespole Szkół w Brzózie Królewskiej i Szkole Podstawowej w Biedaczowie. Od środy w obu placówkach zajęcia będą prowadzone zdalnie.

Wszyscy poddani zostali kwarantannie do czasu wykonania testów. W Urzędzie Gminy Leżajsk wdrożono wszelkie zasady bezpieczeństwa oraz zastosowano zalecenia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Leżajsku. Urząd Gminy Leżajsk funkcjonuje bez zmian

– podał urząd na swojej stronie internetowej.

RadioZET.pl/PAP/gminalezajsk.pl