Zamknij

Ojciec Rydzyk sprzedaje krzyże i obrazki do walki z koronawirusem. Znamy cenę

28.04.2020 19:20
Ojciec Tadeusz Rydzyk
fot. East News/JACEK DOMINSKI

Fundacja "Nasza Przyszłość", w której przewodniczącym rady jest ksiądz Tadeusz Rydzyk, sprzedaje przedmioty religijne do walki z koronawirusem.

Koronawirus szybko rozprzestrzenia się po Polsce. Zamknięto placówki oświaty, instytucje kultury i wiele innych miejsc, w których gromadzą się ludzie. Zgodnie z nowymi rozporządzeniami, od poniedziałku 20 kwietnia w kościołach i innych miejscach kultu religijnego może przebywać więcej ludzi. Limit wiernych został zwiększony — wynosi on jedną osobę na 15 metrów kwadratowych. Nadal jednak wierni przebywający w kościele mają obowiązek zakrywana ust i nosa.

Zobacz także

Środki ochrony osobistej — dokładnie maski i przyłbice zaczęła sprzedawać księgarnia fundacji "Nasza Przyszłość". Jednak to nie wszystkie przedmioty, które można kupić do walki z koronawirusem w tym sklepie. "Nasza Przyszłość" sprzedaje także obrazki z wizerunkiem krzyża oraz modlitwą. Za mały format trzeba zapłacić złotówkę, za większy już 14 złotych — informuje "Super Express". „Obrazek z krzyżem będzie chronił twój dom, tak jak chronił przed wiekami domy narażonych na epidemię straszliwych chorób chrześcijan” - cytuje słowa księgarni tabloid.

Zobacz także

Oprócz tego można kupić także drewniany krzyż św. Zachariasza, który kosztuje 22 złote. „Wobec szerzącej się dziś epidemii warto jest przypomnieć sobie ten zapomniany kult” - przytacza słowa fundacji "Super Express".

Koronawirus - aktualne dane. Co trzeba wiedzieć?

Koronawirus - najnowsze dane

Koronawirus w Polsce: raport, objawy, epidemia, zalecenia 

Koronawirus w Polsce - mapa zachorowań z podziałem na województwa

Podejrzenie koronawirusa - co robić?

Koronawirus - infolinia NFZ

RadioZET.pl/Super Express

C