Obserwuj w Google News

35 powszechnych punktów szczepień ma powstać na Dolnym Śląsku

2 min. czytania
13.04.2021 15:25
Zareaguj Reakcja

Na Dolnym Śląsku ma powstać 35 powszechnych punktów szczepień - ustaliła reporterka Radia ZET Grażyna Wiatr. Mapę z lokalizacjami punktów w całym kraju rząd ma przedstawić oficjalnie w czwartek.

powszechne punkty szczepień
fot. WOJCIECH STROZYK /REPORTER

Szczepienia przeciw Covid-19. 35 powszechnych punktów szczepień ma powstać na Dolnym Śląsku - nieoficjalnie ustaliła reporterka Radia ZET Grażyna Wiatr.

Nowe lokalizacje to m.in. Legnica, Głogów, Świdnica i Trzebnica. Punkt ma zostać stworzony także we wrocławskim Centrum Historii "Zajezdnia". Dodatkowo punkt szczepień na Stadionie Wrocław ma zostać poszerzony o punkt drive-thru. 

Mapę z lokalizacjami punktów w całym kraju rząd ma przedstawić oficjalnie w czwartek.

Dworczyk: 15 kwietnia informacja o liczbie i miejscach punktów szczepień

W czwartek zostanie przedstawiona informacja o liczbie i lokalizacji punktów szczepień powszechnych. Będą one dostosowane do potencjału szczepień i potrzeb na danym terenie – zapowiedział szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Redakcja poleca

Dodał, że sieć punktów zostanie dostosowana do potencjału istniejących punktów, w których prowadzi się szczepienia przeciw COVID-19. Poinformował, że przedstawiciele NFZ, wojewodów i samorządów w całym kraju omawiają kwestię organizacji punktów szczepień powszechnych.

"Musimy tworzyć siatkę punktów szczepień, która będzie odpowiadała rzeczywistym potrzebom" – zadeklarował Dworczyk, dodając, że "mamy miejsca, gdzie potencjał do szczepień jest już bardzo duży i hamuje go wyłącznie brak szczepionek, na które czekamy, natomiast są takie miejsca, gdzie tych punktów jest mniej, tam w szczególności takie punkty szczepień powszechnych są potrzebne". "O tym wszystkim dzisiaj właśnie przedstawiciele NFZ rozmawiali z samorządowcami" – mówił.

RadioZET.pl/ Grażyna Wiatr/ PAP