Zamknij

Dziennikarz Tomasz Kuc nie żyje. "Po trzech tygodniach walki z koronawirusem"

23.11.2020 06:33
Tomasz Kuc
fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Tomasz Kuc nie żyje. Wieloletni dziennikarz Polskiego Radia po trzech tygodniach pod respiratorem przegrał walkę z koronawirusem. 

Tomasz Kuc zmarł w niedzielę. Dziennikarz miał 58 lat. O jego śmierci poinformowało na Twitterze Polskiego Radia RDC. "Do niedawna był dyrektorem redaktorem naczelnym Polskiego Radia 24. Z mediami publicznymi związany ćwierć wieku. W latach osiemdziesiątych współpracował z licznymi pismami i wydawnictwami podziemnymi" – czytamy. Dodano, że Kuc "przez wiele lat pracował także w białostockiej telewizji" i był  "zapalonym radiowcem, podróżnikiem, historykiem, harcerzem i rowerzystą".

Zobacz także

Tomasz Kuc nie żyje. Dziennikarz był zakażony koronawirusem

"Z żalem informujemy, że na Wieczną Wartę odszedł instruktor naszej Chorągwi, który piastował m.in. funkcje p.o. Komendanta Chorągwi, Przewodniczącego Chorągwianego Sądu Harcerskiego, członka Komendy Chorągwi oraz Rady Chorągwi, a obecny wiceprzewodniczący Chorągwianego Sądu Harcerskiego hm. Tomasz Kuc" – napisano na Facebooku Chorągwi Białostockiej ZHP.

"Mieliśmy zacząć współpracować w RDC... Po trzech tygodniach walki z koronawirusem przegrał. Żegnaj Tomku" – napisał szef RDC Tadeusz Deszkiewicz.

Portal Wirtualne Media przypomniał, że Tomasz Kuc w ostatnich latach pracował w Polskim Radiu. "Od października 2016 do kwietnia 2017 r. był dyrektorem i redaktorem naczelnym Polskiego Radia 24, a przedtem wiceszefem tej anteny. Wcześniej pracował m.in. w redakcji publicystyki TVP Info i w TVP Białystok, publicznym Radiu Olsztyn (m.in. jako prezes) i Radiu Kielce" – napisano.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP