Zamknij

Przez Covid-19 zamknęli dużą szkołę. Sanepid wykluczył zdalną naukę

02.09.2020 12:21
Unisław, koronawirus w szkole
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Po zakażeniu koronawirusem u jednej z nauczycielek Zespołu Szkół w Unisławiu (woj. kujawsko-pomorskie) kilkaset dzieci nie rozpoczęło dziś nauki w nowym roku szkolnym. Placówka została zamknięta do piątku. Lokalny sanepid nie wyraził zgody na zdalne nauczanie, oceniając, że sytuacja wróci do normy za kilka dni.

Koronawirus w szkole w Unisławiu. Po pozytywnym wyniku testu u jednej z nauczycielek, kwarantanną objęto osoby z jej otoczenia szkolnego. Czekaja obecnie na wynik badań, w tym czasie dyrekcja zadecydowała – po opinii sanepidu – o czasowym zamknięciu placówki.

Dyrekcja placówki dostała informację o zakażeniu już po wtorkowym rozpoczęciu roku w placówce. - Do piątku szkoła jest zamknięta na mocy decyzji o dniach dyrektorskich - przekazał wójt Jakub Danielewicz.

Unisław. Koronawirus u nauczycielki, jej otoczenie na kwarantannie. Szkoła zamknięta do piątku

Chodzi o największą szkołę w rejonie – to zespół szkół (szkoła podstawowa, branżowa i liceum ogólnokształcące), w którym uczy się kilkaset dzieci.

Zobacz także

Ta osoba była chora i zgłosiła się na test, który niestety okazał się pozytywny

- informował PAP wójt gminy Unisław.

 Dziś wójt otrzymał odpowiedź z sanepidu dot. ewentualnego przejścia placówki na tryb nauczania zdalnego w czasie epidemii koronawirusa. Była to opinia odmowna. 

Zobacz także

Na chwilę obecną w opinii PPIS w Chełmnie zdrowie uczniów nie jest zagrożone, a podjęte działania pozwalają na ograniczenie dróg szerzenia się zakażenia

- przekazał wójtowi Sanepid.

RadioZET.pl/PAP