Zamknij

Włocławek. Koronawirus w szpitalu. 30 osób zakażonych

12.09.2020 12:50
Koronawirus w Polsce
fot. Karetka (zdjęcie poglądowe)/Wojciech Stróżyk/REPORTER

Koronawirus w Polsce. Na II Oddziale Chorób Wewnętrznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku stwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 13 pacjentów i 17 osób personelu - poinformował rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól.

Koronawirus w Polsce. - Wieczorem w sobotę otrzymaliśmy wyniki 67 testów przeprowadzonych w szpitalu we Włocławku na II Oddziale Chorób Wewnętrznych, z których 30 to wyniki pozytywne. Zakażenie koronawirusem stwierdzono u 13 pacjentów i 17 osób personelu szpitala. Jeszcze w sobotę zakażeni pacjenci zostali przetransportowani do szpitala jednoimiennego zakaźnego w Grudziądzu. Niestety wszystkie te osoby są w stanie ciężkim - powiedział Mól w rozmowie z Polską Agencją Prasową. 

Koronawirus w szpitalu we Włocławsku. 30 osób zakażonych

Rzecznik wojewody zaznaczył, że dyrekcja włocławskiego szpitala podjęła decyzję, aby również pacjentów z wynikami negatywnymi przewieźć do innych szpitali ze względu na to, że przebywały ponad 48 godzin z osobami zakażonymi. Niewykluczone jest bowiem, że wyniki badań tych osób, które zostaną przeprowadzone za kilka dni, dadzą wynik pozytywny. Wiadomo, że część osób trafi do szpitala w Świeciu, a pozostałe prawdopodobnie do szpitali w Bydgoszczy. Dyrekcja szpitala we Włocławku podjęła również decyzję o przebadaniu kolejnych 100 osób, ponieważ transmisja zakażeń może dotyczyć innych oddziałów.

Zobacz także

Rzeczniczka Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu Izabela Hirsch-Lewandowska powiedziała PAP, że stan 13 pacjentów przewiezionych z Włocławska jest poważny ze względu na choroby "wyjściowe". Obecnie żaden z tych pacjentów nie wymaga podłączenia do respiratora.

Zobacz także

W szpitalu we Włocławku testy na obecność koronawirusa na szeroką skalę zostały przeprowadzone po tym, jak badanie jednej z pielęgniarek dało w czwartek wynik pozytywny. Kobieta miała objawy wskazujące na przeziębienie, ale na wszelki wypadek postanowiła poddać się testowi i wówczas okazało się, że jest zakażona.

Koronawirus w Polsce - 12 września potwierdzono ponad 600 zakażeń

W sobotę 12 września Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 603 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Poinformowano także o śmierci 13 osób. Ogółem od początku pandemii w Polsce zanotowano 73650 przypadków zakażenia koronawirusem oraz 2182 ofiary śmiertelne. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP