Zamknij

Przełomowe słowa szefa NASA: "Nie jesteśmy sami we wszechświecie"

29.06.2021 14:50
Szef NASA mówi, że nie jesteśmy sami we wszechświecie
fot. HANDOUT /AFP /East News

"Nie jesteśmy sami we wszechświecie" - przekonuje szef NASA Bill Nelson. Polityk odniósł się w ten sposób do odtajnionego niedawno raportu Pentagonu na temat 144 przypadków zarejestrowania UFO przez amerykańskie wojsko. "Czytałem tajny raport. Wynika z niego to, co przypuszczaliśmy" - podkreślił.

Bill Nelson z NASA nie ma wątpliwości - "nie jesteśmy sami we wszechświecie". Polityk skomentował w ten sposób raport nt. UFO, odtajniony kilka dni temu przez Pentagon. "Czytałem tajny raport. Wynika z niego to, co przypuszczaliśmy" - podkreśla.

- Piloci Marynarki Wojennej USA coś widzieli, gonili to, mając ciągle na radarach i nagle obiekt niesamowicie przyśpieszył i zniknął (...) Raport mówi nam, że było ponad 140 podobnych obserwacji - zauważa Nelson.

Szef NASA: Nie jesteśmy sami we wszechświecie

Szef NASA przyznał, że rozmawiał z pilotami Marynarki Wojennej. - Mam wrażenie, że coś tam (na filmach) wyraźnie jest. Niekoniecznie musi to być istota pozaziemska, ale jeśli jest to technologia, posiadana przez naszych ziemskich przeciwników, powinniśmy się zaniepokoić - dodał.

Nelson powiedział, że zwrócił się do naukowców, aby zbadali, czy istnieje szansa, na naukowe wyjaśnienie tych zjawisk. Sam stwierdził, że nie wierzy, aby inne państwa mogły posiadać tak zaawansowaną technologię.

- Kosmos jest ogromny. Minęło 13,5 miliarda lat, od momentu kiedy powstał wszechświat. To bardzo dużo. Ludzie są spragnieni informacji, więc będziemy szukać dalej - przekonuje szef NASA.

Raport Pentagonu nt. UFO odtajniony. Co zawiera?

Społeczność wywiadowcza USA opublikowała kilka dni temu wstępny raport nt. "niewyjaśnionych zjawisk powietrznych" (UAP), nie przedstawiając jednak konkluzywnych wniosków na ich temat. 18 z 144 zanotowanych zjawisk może mieć związek z zaawansowanymi technologiami - wskazano.

"Ograniczona liczba wysokiej jakości raportów na temat niewyjaśnionych zjawisk powietrznych (UAP) utrudnia możliwości wyciągnięcia zdecydowanych wniosków na temat natury i celu UAP" - napisano w 9-stronicowym raporcie specjalnego zespołu wewnątrz Urzędu Dyrektora Wywiadu Narodowego (ODNI).

Dokument wspomina o 144 przypadkach obserwacji tajemniczych zjawisk z lat 2004-2021, z czego 143 pozostają bez jednoznacznego wyjaśnienia, zaś jedno przypisano naturalnemu zjawisku. 80 z nich zaobserwowano za pomocą więcej niż jednego przyrządu. W 18 przypadkach zaobserwowano obiekty wykazujące "niezwykłe schematy ruchu i charakterystykę lotu" zdającą się wskazywać na zaawansowane technologie.

Dokument stwierdza, że prawdopodobnie nie ma jednego wyjaśnienia zaobserwowanych zjawisk. Wśród tych zaproponowanych są m.in. tajne programy rządu USA, technologie należące do obcych mocarstw, takich jak Rosja lub Chiny, zjawiska naturalne, obiekty zanieczyszczające pole widzenia, takie jak balony, ptaki czy śmieci, oraz inne, wymagające "dodatkowej wiedzy naukowej" do ich zbadania i analizy.

RadioZET.pl/ CNN/ NY Post/ PAP/ Daily Mail

C