Zamknij

Zimno i bardzo deszczowo. IMGW ostrzega przed ulewami

04.10.2019 22:44
Pogoda deszcz
fot. Maciej Chmiel/East News

Pogoda będzie w najbliższych dniach niespokojna. Już teraz możemy odczuć znaczne ochłodzenie, ale w weekend zrobi się jeszcze zimniej. Nie będzie tylko chłodno, ale też mokro, a miejscami wręcz ulewnie. IMGW wydało alerty.

W sobotę i niedzielę w części kraju może  intensywnie popadać. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw: śląskiego (w powiatach: żywieckim, cieszyńskim, Bielsko-Biała, bielskim, pszczyńskim i Jastrzębie-Zdrój) i małopolskiego (w powiatach: tatrzańskim, nowotarskim, suskim, wadowickim, oświęcimskim, myślenickim, limanowskim, nowosądeckim i Nowy Sącz).

W tych rejonach może spaść nawet 45 litrów wody na metr kwadratowy. Alerty IMGW obowiązują tam aż do niedzielnego poranka.

A oprócz tego, że będzie mokro, już w ten weekend zrobi się znacznie zimniej. W niedzielę termometry będą wskazywać maksymalnie 12 stopni Celsjusza w najcieplejszym momencie dnia, ale miejscami temperatura nie przekroczy jednak 5-6 kresek. Co więcej, w części kraju spodziewane są opady deszczu ze śniegiem.

Zobacz także

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW