Obserwuj w Google News

Idzie duża zmiana w pogodzie. Mamy najnowszą prognozę

1 min. czytania
04.06.2023 20:00
Zareaguj Reakcja

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował nową prognozę pogody. W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju będzie jeszcze pogodnie i bez deszczu. Od południa do Polski wkracza zatoka niżowa z większą ilością chmur i przelotnymi deszczami.

Mapa zachmurzenia
fot. windy.com

Według prognoz IMGW w poniedziałek 5 czerwca Polska będzie pod wpływem słabnącego wyżu. Od południa nasuwać się będzie zatoka niżowa niosąca ze sobą przelotne deszcze. – Na ogół poniedziałek będzie jeszcze pogodny i bez opadów. W drugiej połowie dnia na południowej granicy kraju pojawi się więcej chmur i w rejonach Sudetów i Karpat może spaść słaby deszcz – powiedział Michał Folwarski z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Pogoda "w kratkę", ale temperatura wzrośnie

W porównaniu z niedzielą temperatura nieco wzrośnie. Termometry pokażą od około 19 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, nad morzem i w dolinach górskich, około 22 stopni w centrum Polski, do 25 stopni na południu kraju. – Wiatr będzie nadal słaby – powiedział Michał Folwarski.

Jak przewidują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w kolejnych dniach strefa zachmurzenia będzie przesuwać się na północ. Najmniej opadów i najwięcej słońca będą mieli mieszkańcy północno-zachodniej części kraju. Taka pogoda "w kratkę", z przelotnymi opadami deszczu, burzami i temperaturami do 26-27 stopni, powinna utrzymać się przez kolejne dni. Jak pisaliśmy na RadioZET.pl, apogeum ocieplenia nastąpi w środę 7 czerwca.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/IMGW/PAP