Zamknij

Kompletnie pijana leżała w krzakach. Jej głodne dziecko czekało przed domem

23.10.2019 17:01
Giżycko. 8-latek głodny i zaniedbany czekał na matkę. Była pijana i leżała w krzakach
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Głodny i zaniedbany 8-latek czekał na mamę przed domem w Giżycku. Kobieta leżała wówczas pijana w krzakach. Okazało się, że jej dziecko od jakiegoś czasu było zaniedbywane. Matce grozi utrata praw rodzicielskich lub ich ograniczenie.

Policjanci z gminy Giżycko dostali w poniedziałek zgłoszenie o pijanej kobiecie opiekującej się dzieckiem. Gdy dotarli pod wskazany adres, pod drzwiami domu zastali 8-letniego chłopca. Dziecko powiedziało funkcjonariuszom, że jego mamy nie ma, a on jest sam i nie ma co jeść.

Matkę chłopca funkcjonariusze znaleźli, gdy weszli w głąb podwórka. Kobieta była kompletnie pijana i spadła w krzakach. Obok niej leżała butelka piwa.

„Okazało się, że już od pewnego czasu nadużywa alkoholu, co sprawiło, że nie do końca jest świadoma tego, co dzieje się wokół niej” – przekazał sierżant sztabowy Tomasz Markowski z zespołu prasowego warmińsko-mazurskiej policji.

Zobacz także

8-latek był zaniedbany i nie chodził do szkoły

Mieszkanie, w którym mieszkała matka z dzieckiem było bardzo zaniedbane. Z relacji policjantów wynika, że chłopiec wychowywał się w „fatalnych warunkach”. Spał w brudnej pościeli, a w lodówce rodzina miała jedzenie, które nie nadawało się już do spożycia. Co więcej, ustalono, że chłopiec już od pewnego czasu nie chodził do szkoły.

Policjanci wraz z pracownikami opieki społecznej ustalają teraz wszystkie okoliczności dotyczące sytuacji w tej rodzinie. Matce grozi ograniczenie lub utrata władzy rodzicielskiej. Chłopca przekazano pod opiekę rodziny kobiety.

Zobacz także

RadioZET.pl/Policja warmińsko-mazurska