Biedronka zwolniła kasjerkę, która zareagowała na bójkę. Znamy szczegóły zajścia

Redakcja
16.02.2018 17:15
Biedronka zwolniła kasjerkę, która zareagowała na bójkę. Znamy szczegóły zajścia
fot. Tygodnik Powiśla

Biedronka w Puławach zwolniła kasjerkę. Wcześniej pani Jolanta z tego sklepu zareagowała na bójkę i próbę kradzieży, ze strony agresywnych mężczyzn, którzy wtargnęli do marketu.

Jak podaje "Tygodnik Powiśla", za zamieszaniem stało dwóch 17-latków z miejscowego poprawczaka. Do sklepu przyszli pod wpływem narkotyków i alkoholu. Obecność klientów i pracowników nie przeszkodziła im w próbie kradzieży alkoholu. Szybko doszło do szamotaniny z pracownikami, w trakcie której jeden z napastników próbował zaatakować pracownika "tulipanem" ze szklanej butelki.

Zagłosuj

Czy prawa pracownika są odpowiednio chronione w Polsce?

Liczba głosów:

Skończyło się w szpitalu

- I wtedy na pomoc koledze przybiegła drobna, delikatna dziewczyna. Pani Jola nie zastanawiała się nad własnym bezpieczeństwem. Próbowała zablokować rozjuszonego agresora. Ten z całej siły kopnął ją w nogę. Na szczęście w ostatniej chwili na miejscu pojawiła się policja. Dziewczyna trafiła na pogotowie. Okazało się, że ma pękniętą łąkotkę - pisze "Tygodnik Powiśla".

Opisane wydarzenia miały miejsce w listopadzie. Kobieta trafiła na trzytygodniowe zwolnienie z pracy. 26 stycznia została wezwana pod koniec zmiany do kierownika. Ten wręczył jej wypowiedzenie. Jak pisze gazeta, przyczyny zwolnienia jej nie podano.

Zobacz także

Sprawa trafiła do sądu

Dla pani Jolanty, samotnie wychowującej dziecko, istotne było także odszkodowanie. Aby je otrzymać pracodawca musiałby zgłosić sprawę jako wypadek w pracy. Ostatecznie nie dowiedziała się czy do tego doszło. Dlatego do Sądu Pracy skierowała sprawę przeciwko właścicielowi Biedronki. Od pracodawcy wymaga 3-miesięcznego wynagrodzenia.

-  Musiałam z prywatnych pieniędzy zrobić rezonans, który wykazał poziome pęknięcie na granicy trzonu tylnego łękotki przyśrodkowej. W tkankach miękkich zbiera się płyn. Trudno wytrzymać ból  - opowiadała w rozmowie z tygodnikiem.

tygodnikpowisla2

RadioZET.pl/Tygodnik Powiśla/maal