Zamknij

Policja zatrzymała podpalacza puszczy. To 15-latek

17.08.2020 23:51
Pożar Puszczy Bieniszewskiej
fot. KM PSP Konin/Facebook

15-latek z Konina okazał się sprawcą podpalenia lasu w Puszczy Bieniszewskiej (województwo wielkopolskie). Nastolatek przyznał się do winy, teraz odpowie przed Sądem Rodzinnym.

Konin. Jak poinformował w poniedziałek mł. asp. Sebastian Wiśniewski z KMP w Koninie, do podpalenia lasu w Puszczy Bieniszewskiej doszło 12 lipca.

W wyniku pożaru terenu leśnego spłonęło 15 arów drzewostanu dojrzałego oraz blisko 1 m sześcienny drzewa opałowego, powodując straty w wysokości ponad 9 tysięcy złotych na szkodę Nadleśnictwa Konin należącego do Lasów Państwowych

 – podał Wiśniewski.

Zobacz także

Jak podkreślił, od samego początku do poszukiwań sprawcy tego przestępstwa włączył się Wydział Kryminalny konińskiej policji, który nawiązał współpracę z funkcjonariuszami Strzyży Leśnej Nadleśnictwa Konin.

Zobacz także

15-latek podpalił Puszczę Bieniszewską

"Wspólne działania i analiza zgromadzonych materiałów dowodowych doprowadziła do wykrycia podpalacza. Nikt jednak się nie spodziewał, że okaże się nim być 15-letni mieszkaniec Konina. Nieletni został przesłuchany i przyznał się do podpalenia lasu w Puszczy Bieniszewskiej. Jak sam twierdzi, nie wie dlaczego to zrobił" – wskazał Wiśniewski.

Z uwagi na wiek młodego przestępcy sprawa zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego, który zadecyduje o jego dalszych losach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP