Zamknij

Koniec akcji ratunkowej w Zofiówce. JSW publikuje przejmujące zdjęcia [GALERIA]

Redakcja
16.05.2018 07:11
Kopalnia Zofiówka
fot. JSW

W nocy ratownicy odnaleźli ciało ostatniego z poszukiwanych górników w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu Zdroju. Wcześniej Jastrzębska Spółka Węglowa opublikowała zdjęcia z dramatycznej akcji ratunkowej. Ratownicy przemieszczali się ciasnym korytarzem, a elementy zawalonych, podziemnych konstrukcji, które blokowały im drogę, musieli usuwać ręcznie. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Ratownicy  odnaleźli ciało ostatniego z poszukiwanych górników w kopalni Zofiówka  w Jastrzębiu Zdroju. Rozpoczął się jego transport do podziemnej bazy, a następnie na powierzchnię. Operacja ta może potrwać kilka godzin" - przekazała spółka w komunikacie przesłanym w nocy PAP.

Zdaniem górników, była to najtrudniejsza akcja ratownicza w historii Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Kopalnia Zofiówka. ZDJĘCIA z akcji ratunkowej: 

Do tragicznego w skutkach wstrząsu w kopalni Zofiówka doszło 5 maja. W jego efekcie zginęło w sumie 5 górników, których ciała odnaleziono i wydobyto na powierzchnię podczas akcji prowadzonej w ekstremalnie trudnych warunkach.

Zobacz także

W poniedziałek prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman ogłosiła w mieście 7-dniową żałobę w związku z tragedią w Zofiówce. Również prezes JSW Daniel Ozon ogłosił 7-dniową żałobę we wszystkich kopalniach i spółkach grupy kapitałowej JSW.

RadioZET.pl/PAP/DG  

C