Zamknij

Zbiorowy gwałt na 14-latce. Podali jej narkotyki, wykorzystali kilka razy

13.10.2021 16:19
zbiorowy gwałt na nastolatce
fot. Shutterstock

Prokuratura Okręgowa w Lublinie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom: Łukaszowi B., jego bratu Sylwestrowi B. i Radosławowi S. Według śledczych mieli oni odurzyć 14-latkę alkoholem i narkotykami, a następnie kilkukrotnie zgwałcić. Mężczyźni nie przyznali się do zarzutów. Zapewniali, że nie wiedzieli, ile dziewczyna ma lat. Grozi im do 12 lat więzienia.

Lublin. Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w styczniu 2021 roku. Według śledczych 14-latka poznała na Facebooku 25-letniego Łukasza B. Później poznała także jego brata - 30-letniego Sylwestra B. oraz ich znajomego - 40-letniego Radosława S. Sprawę opisuje "Dziennik Wschodni".

W dniu, w którym doszło do gwałtu, 14-latka wraz z koleżanką spędzała czas ze wspomnianymi mężczyznami jeżdżąc z nimi samochodem i spożywając alkohol. Mieli oni także podać nastolatce amfetaminę. Następnie udali się do domu Radosława S. i tam kontynuowali "imprezę".

Lublin. Zbiorowy gwałt na 14-latce. Podali jej narkotyki i alkohol

"Kiedy Łukasz B. pojechał odwieźć koleżankę 14-latki, ta została sama z jego starszym bratem i kolegą. Wtedy właśnie mężczyźni mieli zacząć ją wykorzystywać. Kiedy 25-latek wrócił na miejsce, jego brat uprawiał seks z dziewczyną. Potem to samo miał zrobić Łukasz B. Śledczy dowodzą, że również 41-latek napastował dziewczynę. Mężczyźni zrobili to kilka razy – ustaliła prokuratura" - czytamy w "Dzienniku Wschodnim".

– Udzielili nastoletniej pokrzywdzonej narkotyków w postaci amfetaminy. Następnie przy użyciu podstępu, doprowadzili odurzoną narkotykami i upojoną alkoholem nastolatkę do obcowania płciowego – przekazała prok. Agnieszka Kępka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Nad ranem mężczyźni odwieźli 14-latkę do domu. Dziewczyna opowiedziała o wszystkim swojemu chłopakowi i złożyła zawiadomienie o przestępstwie.

"Mężczyźni nie przyznali się do zarzutów. Zapewniali, że nie wiedzieli, ile dziewczyna ma lat. Tłumaczyli się również upojeniem alkoholowym. Wszyscy byli wcześniej karani. Teraz grozi im do 12 lat więzienia" - opisuje dziennik.

RadioZET.pl/ Dziennik Wschodni