Od 10 lat rodzą się tu tylko dziewczynki. Będzie nagroda dla pierwszego chłopca

Joanna Zaremba
06.08.2019 11:33
Od 10 lat rodzą się tu tylko dziewczynki. Będzie nagroda dla pierwszego chłopca
fot. Michał Dzienyński/Twitter

Miejsce Odrzańskie to miejscowość, w której od 10 lat nie urodził się żaden chłopiec. Cały czas na świat przychodzą tu dziewczynki. Kobiety pracują na polu, w straży pożarnej. Gmina obiecała nawet nagrodę dla pierwszego od dekady chłopca, który się tu urodzi.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Reporter Radia ZET odwiedził we wtorek niezwykłe miasteczko. Chodzi o Miejsce Odrzańskie, w którym od dekady nie urodził się żaden chłopiec. W tej niewielkiej miejscowości na Opolszczyźnie od 10 lat przychodzą na świat tylko dziewczynki.

Nagroda dla pierwszego chłopca

Władze gminy podjęły nawet decyzję o przyznaniu nagrody rodzinie, u której urodzi się chłopiec. Na razie jednak bez skutku. Miejsce Odrzańskie od kilkunastu lat jest na ustach całego świata – właśnie za sprawą tej nagrody. Wójt gminy postanowił, że nie będzie ona pieniężna – ma to być miły upominek dla chłopca.

O miejscowości rozpisywały się nawet brytyjskie i amerykańskie media. Kobiety pracują tu praktycznie wszędzie: na polu, w straży pożarnej, w kościele.

Zobacz także

Jak jednak dowiedział się reporter Radia ZET, perspektyw na przyjście na świat chłopca na razie nie ma – przynajmniej do końca roku. Taką informację przekazała sołtys Miejsca Odrzańskiego.

Zobacz także

W praktyce najmłodszy mieszkający tu chłopiec ma 12 lat. Rodzina 9-letniego wyprowadziła się do innej miejscowości.

RadioZET.pl/RadioZET/Michał Dzienynski