Zamknij

Nowa Biała. Ciała 3 nastolatków w szatni, wszczęto śledztwo

01.01.2021 17:05
Zdjęcie ilustracyjne
fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER

Jest śledztwo w sprawie tragedii, która miała miejsce w trakcie sylwestra. W szatni klubu sportowego w miejscowości Nowa Biała znaleziono ciała trójki młodych mężczyzn. Śledczy sprawdzają, czy ich śmierć mogła być spowodowana spalinami wydobywającymi się z agregatu prądotwórczego, który został tam znaleziony.

Zwłoki trzech nastolatków w szatni klubu sportowego znaleziono w miejscowości Nowa Biała. W piątek ok. godz. 10 policja otrzymała zgłoszenie, że w pomieszczeniu budynku socjalnego na boisku sportowym znaleziono trzech nieprzytomnych mężczyzn - jednego w wieku 18 lat i dwóch 19-latków - mieszkańców tej miejscowości. Na miejsce skierowano karetkę pogotowia, straż pożarną i policję. Pomimo trwających godzinę reanimacji nie udało się uratować ich życia.

Zobacz także

"Na miejscu są prowadzone czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadzone pod nadzorem prokuratora. Wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toku dalszego śledztwa" - powiedziała PAP Barbara Szczerba z zespołu prasowego małopolskiej policji. Śledztwo prowadzi policja pod nadzorem prokuratury.

Nowa Biała. Ciała 3 nastolatków w szatni klubu sportowego, wszczęto śledztwo

Potwierdziła, że na miejscu został znaleziony agregat prądotwórczy. Śledczy będą badali, czy ofiary zostały zatrute spalinami wydobywającymi się z tego agregatu. Ciała zostały zabezpieczone do przeprowadzenia sekcji zwłok, która ma określić przyczyny śmierci.

Zobacz także

Według nieoficjalnych informacji w budynku przy boisku sportowym odbywała się impreza sylwestrowa. Ciała młodych mężczyzn miał znaleźć ojciec jednego z nich zaniepokojony faktem, że jego syn nie powrócił po nocy sylwestrowej do domu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP