Zamknij

Grad do 3 cm średnicy. IMGW i Łowcy Burz ostrzegają przed nawałnicami [POGODA]

Redakcja
09.05.2018 11:13
Burza
fot. Shutterstock.com

Polscy Łowcy Burz oraz IMGW ostrzegają przed kolejnymi nawałnicami z gradem. Na terenie 10 województw obowiązuje alert pogodowy pierwszego stopnia. Sprawdź, jaka będzie pogoda w środę, 9 maja. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Najgorsza pora roku to:

Liczba głosów:

Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla 10 województw: wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, śląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, lubelskiego i mazowieckiego. 

Polscy Łowcy Burz przewidują, że burzom towarzyszyć będą ulewne opady deszczu, punktowo silne porywy wiatru oraz lokalnie opady gradu do 1,5-2,5 cm średnicy (lokalnie 3 cm). Zagrożeniem objęto znaczną część centralnej, południowej i zachodniej części Polski.

Pogoda na środę 9 maja 

W środę w południowej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 20 mm. W północnej połowie zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko wieczorem na Nizinie Szczecińskiej wzrost zachmurzenia do dużego i możliwy przelotny deszcz.

Zobacz także

Temperatura maksymalna od 23 st. C na północnym wschodzie i wybrzeżu zachodnim, do 24–27 st. C na pozostałym obszarze, chłodniej jedynie na wschodnim wybrzeżu — od 18 do 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie okresami porywisty, wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

pogoda

W nocy ze środy na czwartek w południowej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, w pierwszej połowie nocy przelotne opady deszczu oraz zanikające burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 10 mm.

RadioZET.pl/PAP/Łowcy Burz/IMGW/DG