Zamknij

Nie żyje Bronisław Dankowski. Były poseł SLD miał 76 lat

02.12.2020 18:45
Bronisław Dankowski
fot. orka.sejm.gov.pl

Bronisław Dankowski, były polityk SLD, szef lokalnych struktur tej partii we Wrześni (woj. wielkopolskie) oraz poseł na Sejm dwóch kadencji, zmarł w wieku 76 lat. Przyczyny jego śmierci nie są znane. 

O śmierci Dankowskiego poinformowały lokalne media - portal wrzesnia.info oraz Radio Września, które określiło jego odejście "wielką stratą" dla miasta. "Przez całe życie powtarzał, że jest człowiekiem lewicy" - napisano na stronie internetowej RW. Przyczyny jego śmierci nie są znane. 

Bronisław Dankowski nie żyje. B. poseł SLD miał 76 lat

Bronisław Dankowski w PRL-u pracował Przedsiębiorstwie Przemysłu Metalowego w Śremie, a następnie był kierownikiem w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej we Wrześni. Prowadził również działalność gospodarczą. W latach 1972-90 był członkiem PZPR, następnie Socjaldemokracji RP oraz w końcu SLD. Był współtwórcą lokalnych struktur tej partii.

W latach 1997-2001 sprawował mandat posła na Sejm z ramienia Sojuszu (okręg poznański i koniński), następnie w latach 2006-14 był przez dwie kadencji radny miejskim we Wrześni. W 1996 roku wyróżniony Złotym Krzyżem Zasługi. 

RadioZET.pl/wrzesnia.info/Radio Września/pl.wikipedia.org