CBA zatrzymało burmistrza warszawskich Włoch Artura W.

29.10.2019 10:06
CBA
fot. Stanisław Kowalczuk/ EastNews

CBA zatrzymało burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy Artura W. Jak podało Biuro, samorządowiec został zatrzymany tuż po przyjęciu od dewelopera łapówki za wydanie decyzji o warunkach zabudowy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Agenci z warszawskiej delegatury CBA zatrzymali dwie osoby uwikłane w korupcyjny proceder. Na gorącym uczynku, tuż po przyjęciu 200 tysięcy złotych, zatrzymano burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy” – podało CBA na swojej stronie internetowej.

Zobacz także

Według Biura burmistrz „pieniądze wziął od znanego dewelopera i jednocześnie przedsiębiorcy budowlanego”, a gotówkę próbował ukryć w garażu należącym do rodziny.

Mężczyźni mają usłyszeć zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

Zobacz także

Jak podało CBA, w zamian za łapówki burmistrz wydawał korzystne dla dewelopera decyzje administracyjne dotyczące warunków zabudowy, miał też podejmować się także załatwiania podobnych decyzji w innych warszawskich urzędach.

Artur W. trafił do Prokuratury Okręgowej w Warszawie

„Z ustaleń śledztwa wynika, że była to już najprawdopodobniej kolejna transza przyjęta przez urzędnika. Funkcjonariusze przeszukali gabinet burmistrza i siedziby firm należące do biznesmena. Tam zabezpieczono dokumentację, nośniki danych i kopie binarne, które będą stanowić dowody w sprawie. Mężczyźni trafili do Prokuratury Okręgowej w Warszawie” – poinformowało CBA.

Zobacz także

Artur W. z Koalicji Obywatelskiej został burmistrzem Włoch w listopadzie ubiegłego roku, wcześniej był zastępcą burmistrza Bielan.

RadioZET.pl/ PAP