Zamknij

Kontrowersyjna ustawa zakazująca edukacji seksualnej zostaje w Sejmie

16.10.2019 18:51
Edukacja Seksualna
fot. Twwitter: Arkadiusz Myrcha

Sejm nie odrzucił w pierwszym czytaniu projektu zakazującego edukacji seksualnej. W związku z tym nowelizacja będzie dalej procedowana przez Sejm nowej kadencji. Na Wiejskiej trwa demonstracja przeciwników kontrowersyjnego projektu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sejm nie zdecydował się na odrzucenie projektu ustawy. Przeciwko było 243 posłów.

Zobacz także

Chodzi o ustawę o "zapewnieniu prawnej ochrony dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją". Opozycja ostrzega, że ustawa ta wprowadza kary więzienia dla ludzi zajmujących się edukacją seksualną.

Przed głosowaniem przedstawiciel wnioskodawców Olgierd Pankiewicz, odpowiadając na pytania posłów, zachęcił do poparcia projektu. Zapewnił, że fałszywe jest założenie, iż projekt ten zakazuje edukacji. "Ten projekt w ogóle nie dotyczy kwestii edukacji" - podkreślił.

Projektów obywatelskich nie obowiązuje tzw. zasada dyskontynuacji z końcem kadencji Sejmu. Oznacza to, że kontrowersyjnym projektem ustawy zajmie się Sejm nowej kadencji.

Na Wiejskiej trwa manifestacja "Jesień Średniowiecza", w której udział biorą przeciwnicy kontrowersyjnego projektu ustawy.

RadioZET.pl