Zamknij
Ślub kościelny Jacka Kurskiego w Łagiewnikach
15 Zobacz galerię
fot. MAREK LASYK/REPORTER

Jacek Kurski, szef TVP i członek zarządu telewizji publicznej, wziął w sobotę ślub kościelny z Joanną Kurską. To już jego drugi ślub kościelny w życiu. Prezes telewizji publicznej wcześniej rozwiódł się z Moniką Kurską, z którą ma troje dzieci, a ich sakrament małżeństwa unieważnili biskupi.

Jacek Kurski, szef TVP, wziął ślub kościelny w sobotę w Łagiewnikach, niedaleko Krakowa. Wybranką prezesa telewizja publicznej jest Joanna Kurska, z którą prezes telewizji publicznej wziął w 2018 roku ślub cywilny. W sieci pojawiły się liczne zdjęcia z ceremonii religijnej, na której nie zabrakło m.in. prezesa Narodowego Banku Polskiego Adam Glapińskiego oraz prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego.

Ślub Jacka Kurskiego: "To najszczęśliwszy dzień w moim życiu"

Na uroczystości obecni byli również reporterzy, którzy przepytywali "młodą" parę. Sam prezes TVP przyznawał, że to dla niego najszczęśliwszy dzień w życiu.

W ceremonii będzie nam towarzyszyć rodzina, przyjaciele i najbliżsi znajomi. To najszczęśliwszy dzień w moim życiu. To wielkie przeżycie. Chcemy podziękować i uczestniczyć w koronce do Bożego Miłosierdzia

- mówiła dziennikarzom "Super Expressu" Joanna Kurska. Kurscy pojawili się w sanktuarium o 15.00, godzinę później zaś rozpoczęła się ceremonia zaślubin.

Zobacz także

Kurscy otrzymali wiele życzeń, w tym mi.in. od szefa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego. "Serdeczne życzenia z serca dla pana Jacka, a przede wszystkim dla pani Joanny Kurskiej" – miał powiedzieć w rozmowie z "SE".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/SuperExpress